komunikat prasowy

Zostań Honorowym Dawcą Energii Fortum Robiąc coś dla siebie możesz pomóc innym!

19 Marzec 2013, 00:00

Zainaugurowany dziś projekt Honorowy Dawca Energii Fortum, który potrwa do końca września 2013 roku, skierowany jest do osób już biegających lub zamierzających rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Z aplikacją HDEF mogą one biegać o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Wystarczą dobre chęci, które z pewnością wzmocni cel programu – pomoc podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie.

Fortum wszędzie tam, gdzie prowadzi swoją działalność, chce również aktywizować oraz dodatkowo wspierać lokalne społeczności. Program Honorowy Dawca Energii Fortum realizuje jednocześnie te dwa cele. Po pierwsze zachęca do aktywnego spędzania czasu. Po drugie aktywizuje do biegania w szczytnym celu charytatywnym.”– mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Oprócz częstochowian, firma Fortum zachęca do biegania również mieszkańców Wrocławia, Zabrza i Bytomia. Ale nie tylko, bo w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum może wziąć udział każdy, bez względu na miejsce zamieszkania. Wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona i wybrać jedno z czterech miast, dla którego chce się biegać. W czasie biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie przelicza je na energię. Przez cały czas trwania programu energia osób biegających dla poszczególnych miast jest kumulowana. W zależności od ilości zebranej energii w określonych lokalizacjach, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z czterech miast wsparcie finansowe w wysokości: 40.000 zł za pierwsze, 30.000 zł za drugie, 20.000 zł za trzecie oraz 10.000 zł za czwarte miejsce. Warto więc walczyć o wygraną!

„Chętnie popieramy wszelkie inicjatywy inspirujące mieszkańców Częstochowy do aktywności fizycznej. Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum jest szczególna. Zachęca bowiem do biegania nie tylko dla siebie, ale i dla potrzebujących dzieci. Mam nadzieję, że częstochowianie nie zawiodą i uda nam się zwyciężyć w tej szczytnej rywalizacji.” – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Częstochowy.

Aplikacja HDEF jest bardzo prosta w obsłudze. Korzystający z niej użytkownik widzi na ekranie telefonu prędkość, czas biegu, przebytą odległość oraz pokonaną trasę, z uwzględnieniem miejsca, w którym obecnie się znajduje. Aplikacja posiada opcję publikacji danych dotyczących wybieganych kilometrów oraz związanej z tym ilości energii na portalu społecznościowym Facebook. Użytkownik ma dzięki temu możliwość stałego monitorowania swoich wyników oraz dzielenia się nimi z innymi.

W ramach programu można biegać indywidualnie. Jednak dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowej motywacji lub chcą spotykać się z innymi Honorowymi Dawcami Energii, firma Fortum zorganizuje treningi prowadzone przez profesjonalistów z fundacji Biegam Bo Lubię. Od 23 marca będą się one odbywać w każdą sobotę (start - godzina 9.30) na miejskim stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie. W trakcie takich bezpłatnych zajęć sportowych specjaliści określą indywidualne predyspozycje sportowe uczestników oraz podpowiedzą, jak biegać efektywnie.

Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com