komunikat prasowy

Częstochowska elektrociepłownia Fortum otwarta dla uczniów Dowiedz się jak powstaje ciepło i prąd!

11 Kwiecień 2013, 00:00

Elektrociepłownia Częstochowa mieszcząca się przy ul. Rejtana 37/39, dysponująca najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, została uruchomiona jesienią 2010 roku. Dzięki elektrociepłowni, Fortum zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, co stanowi ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Podczas wycieczki uczniowie będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób na co dzień funkcjonuje elektrociepłownia, jakie procesy zachodzą w trakcie produkcji energii i ciepła, a także – dlaczego zakład jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku w naszym kraju.

Dni otwarte częstochowskiej elektrociepłowni są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lekcji. Specjalnie przygotowany przez specjalistów Fortum program przybliży młodym  częstochowianom  proces produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Zwrócimy też uwagę jak ważne jest dla środowiska naturalnego, a przez to i dla nas wszystkich, efektywne korzystanie z prądu i ciepła – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Zwiedzanie elektrociepłowni dla szkół planowane jest w dniach 18 i 19 kwietnia. Przewodnik będzie oprowadzał zwiedzających od godziny 9:00, w turach trwających około 45 minut. Dojazd do elektrociepłowni ze szkół na terenie Częstochowy zapewni firma Fortum. Aby zgłosić chęć udziału w zwiedzaniu lub uzyskać więcej informacji dyrektorzy szkół powinni wysłać maila na adres daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska tel:+48 662 183 746 jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com