komunikat prasowy

Zabrzańska elektrociepłownia Fortum otwarta dla mieszkańców. Dowiedz się jak powstaje ciepło i prąd!

08 Maj 2013, 00:00

Licząca 117 lat elektrociepłownia w Zabrzu to cenny zabytek architektury przemysłowej w regionie Górnego Śląska, który istotnie wpłynął na rozwój miasta. Podczas wycieczki prowadzonej przez przewodnika zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć m.in. składowisko węgla, kotłownię kotłów pyłowych, maszynownię, główną nastawnię, chłodnie kominowe, neoklasycystyczny budynek hali maszynowni, a także dawne, stylowe pomieszczenie, w którym odbywały się posiedzenia zarządu. Dodatkowo goście elektrociepłowni będą mogli przyjrzeć się procesowi produkcji energii elektrycznej i ciepła.

Przewodnik będzie oprowadzał zwiedzających w trzech, trwających około 90 minut, turach. Pierwsza odbędzie się o godzinie 9:00, następne o 11:00 oraz 13:00. Liczba osób mogących wejść na teren elektrociepłowni w tym samym czasie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wycieczka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich oraz dla młodzieży powyżej 12 roku życia, pod opieką dorosłego. Dojazd do Elektrociepłowni z Centrum Zabrza możliwy jest tramwajem linii nr 3 , 4 oraz 5 (kierunek Zaborze Pętla). Dostępny dla zwiedzających jest także strzeżony parking samochodowy na terenie zakładu.

17, 18, 19 oraz 22 kwietnia bieżącego roku, elektrociepłownię Fortum mogły zobaczyć dzieci z zabrzańskich szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjów i liceów. Były to dni dedykowane specjalnie dla nich, z przygotowanym oddzielnie programem zwiedzania, przybliżającym najmłodszym proces produkcji energii. Dni Otwarte dla szkół były organizowane już po raz trzeci. W tym roku elektrociepłownię Fortum odwiedziło ponad 200 dzieci.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com