komunikat prasowy

Fortum zaprasza częstochowian na wspólny bieg!

18 Czerwiec 2013, 00:00

Wszyscy częstochowianie, którzy wezmą udział w sobotnim biegu, mogą pomóc potrzebującym dzieciom ze swojego regionu. Dystans o długości800 metrównie powinien stanowić problemu nawet dla początkujących biegaczy. W biegu wezmą udział m.in. Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy, Piotr Górnik, Dyrektor ds. Produkcji i Dystrybucji Fortum, częstochowscy radni, działacze sportowi oraz regionalni sportowcy. Bieg poprzedzi przeprowadzona przez profesjonalnych trenerów rozgrzewka i losowanie gadżetów takich jak koszulki czy bidony.

Aby wziąć udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, trwającej od 23 marca do 30 września, wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona. W czasie biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie przelicza je na energię. W programie można biegać na rzecz potrzebujących z czterech miast – oprócz Częstochowy są to Wrocław, Zabrze i Bytom. W zależności od ilości zebranej przez indywidualnych biegaczy z określonych lokalizacji energii, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z poszczególnych miast wsparcie finansowe w wysokości: 40.000 zł za pierwsze, 30.000 zł za drugie, 20.000 zł za trzecie oraz 10.000 zł za czwarte miejsce.

Wszyscy częstochowianie, którzy wezmą udział w Honorowym Dawcy Energii Fortum, mają szansę na poprawę swojej kondycji fizycznej i dodatkowo pomagają potrzebującym dzieciom – podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Częstochowy i okolic. Warto więc walczyć o wygraną, zwłaszcza, że Częstochowa w rankingu miast z pozycji lidera spadła na miejsce trzecie, tracąc do niego prawie 900 km. Wspólny sobotni bieg to doskonała okazja do objęcia prowadzenia!. ” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl i na Facebooku.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com