komunikat prasowy

Fortum zaprasza mieszkańców Zabrza i Bytomia do wspólnego biegania!

26 Czerwiec 2013, 00:00

Trening biegowy poprowadzą profesjonaliści z fundacji Biegam Bo Lubię. W trakcie bezpłatnych zajęć sportowych specjaliści podpowiedzą jak należy efektywnie biegać oraz jakie ćwiczenia należy wykonywać, żeby uniknąć urazów sportowych. Dodatkowo na stadionie obecni będą trenerzy z programu Aktywne Zabrze, zachęcający do uprawiania m.in. nordic walkingu, jazdy na rowerze czy fitness.

Po treningu na stadionie w Rokitnicy przeprowadzone zostaną biegi o zróżnicowanym dystansie w pięciu kategoriach: przedszkolaki, dzieci z klas I-III, dzieci z klas IV-VI, młodzież gimnazjalna oraz rywalizacja open (chętni biegacze, bez względu na wiek). Osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach, otrzymają od Fortum upominki – m.in. koszulki i bidony.

Sobotni trening oraz biegi mają zachęcić mieszkańców Zabrza i Bytomia do zaangażowania się w program Honorowy Dawca Energii Fortum, który trwa od 23 marca do 30 września. Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona. W czasie biegu włączona aplikacja zlicza przemierzone kilometry i automatycznie przelicza je na energię. W programie można biegać na rzecz potrzebujących z czterech miast – oprócz Zabrza i Bytomia są to Wrocław oraz Częstochowa. W zależności od ilości zebranej przez indywidualnych biegaczy z określonych lokalizacji energii, Fortum przekaże na pomoc dzieciom z poszczególnych miast wsparcie finansowe w wysokości: 40.000 zł za pierwsze, 30.000 zł za drugie, 20.000 zł za trzecie oraz 10.000 zł za czwarte miejsce.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, mają szansę na poprawę swojej kondycji fizycznej i dodatkowo pomagają potrzebującym dzieciom. Zabrzanie mogą biegać na rzecz podopiecznego Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, który choruje na padaczkę lekooporną, a bytomianie – dla podopiecznych lokalnego oddziału Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Rozpoczynające się wakacje sprzyjają aktywności, więc gorąco zachęcamy do dołączenia do naszej akcji, a przez to pomocy sobie i innym.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Na półmetku programu Honorowy Dawca Energii Fortum ranking miast otwiera Zabrze z wynikiem7 950 km, co oznacza 453 281 Wh zebranej energii. Przewaga Zabrza nad kolejnym miastem, Wrocławiem, wynosi aż980 km! Najlepszy zabrzanin  przebiegł już891 km, co daje mu trzecie miejsce w rankingu osób indywidualnych. Bytom z wynikiem1 335 km(76 128 Wh energii) zajmuje czwarte miejsce. Do zakończenia programu zostały jeszcze trzy miesiąca, a więc warto biegać, aby podwyższyć swoje miejsce w rankingu lub walczyć o utrzymanie wygranej.

Bieżące informacje na temat akcji, takie jak planowane biegi, czy wyniki osób indywidualnych oraz poszczególnych miast, można znaleźć na stronie internetowej honorowydawcaenergii.fortum.pl i na Facebooku.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com