komunikat prasowy

Stypendia Fortum dla 74 śląskich dzieci

10 Październik 2013, 00:00

Celem zainicjowanego w 2012 roku programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest pokazanie młodym ludziom ze Śląska, będącym często w trudnej sytuacji życiowej, że są w stanie spełnić swoje marzenia, jeśli tylko uwierzą w siebie. Program obejmuje dwa etapy. Pierwszym są grupowe zajęcia warsztatowe, drugim indywidualne  stypendia. W pierwszym etapie, który trwał od kwietnia do czerwca bieżącego roku wzięło udział 120 dzieci w wieku 11-14 lat, po 60 w Zabrzu i Bytomiu. Opiekę nad młodzieżą sprawowało 20 wolontariuszy.

„Śląska młodzież wykazała się w trakcie zajęć ogromną pasją i zaangażowaniem. Dzieci pokazały, że rozumieją, jak ważne jest wyznaczanie sobie celu i dążenie do jego realizacji. Podejście to znalazło odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Bardzo się cieszę, że już drugi rok z rzędu możemy przyczynić się do rozwoju talentów młodych ludzi, a co za tym idzie dać im lepszą perspektywę na przyszłość.” – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Pierwszy etap programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” obejmował dwa rodzaje zajęć, które odbywały się cyklicznie, w każdą sobotę. Oprócz warsztatów prowadzonych w czterech blokach tematycznych - dziennikarstwo, fotografia, teatr, taniec - odbywały się także spotkania ze znanymi Ślązakami.  Dziennikarze, politycy, aktorzy, muzycy dzielili się z dziećmi swoimi doświadczeniami pokazując, jak wyglądała ich ścieżka kariery. Niejednokrotnie spotkania te stanowiły dla młodzieży inspirację do próby wyznaczenia swojej własnej drogi życiowej.

„Stypendiami postanowiliśmy nagrodzić najbardziej zaangażowanych, kreatywnych, pomysłowych młodych ludzi. W tej edycji do drugiego etapu zakwalifikowaliśmy 48 osób, ale firma Fortum widząc jak ważne jest ich wparcie dla dzieci, zdecydowała także o kontynuacji 26 stypendiów z roku 2012. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią programu stanowiącego realną, długoterminową pomoc dla śląskich dzieci, który obejmuje coraz więcej osób.” – mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

Zajęcia stypendialne będą realizowane od października 2013 r. do marca 2014 r. Warsztaty będą nastawione na praktyczne rozwiązywanie problemów, pozwolą na zgłębienie wiedzy oraz mają pomóc dzieciom wypracować swój indywidualny styl. Dodatkowym elementem będą Talony Pozytywnej Energii, które stypendyści otrzymywać będą za frekwencję oraz zaangażowanie na zajęciach. Talony będzie można wymieniać na nagrody-niespodzianki.

W dwóch edycjach programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” wzięło udział łącznie 210 młodych osób, a dodatkowe zajęcia stypendialne otrzymało 87 z nich. Fortum chce kontynuować swój autorski program również w przyszłym roku, realizując wsparcie społeczności lokalnej tam, gdzie prowadzi swoją działalność biznesową.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com