komunikat prasowy

Najstarsza kamienica w Płocku oraz Komenda Miejska Policji podłączone do sieci ciepłowniczej

15 Listopad 2013, 00:00

Fortum stale unowocześnia i rozbudowuje płocką sieć ciepłowniczą. Od początku 2013 roku na modernizację sieci i komór firma przeznaczyła 2,4 mln zł.

„Priorytetem Fortum jest modernizacja sieci cieplnych, która będzie jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców Płocka. Dlatego współpracowaliśmy z Miejskim Zarządem Dróg, realizując wspólnie program remontów skrzyżowań. W ramach tego programu przebudowaliśmy sieć cieplną przy ul. Jachowicza i ul. Kopernika, odcinki sieci na osiedlu Podolszyce Południe pod remontowaną nawierzchnią Al. Jana Pawła II. Dodatkowo zmodernizowaliśmy sieć przy ul. Chopina oraz Piasta.” – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum. 

Inwestycje w nowe podłączenia pochłonęły 2,6 mln zł. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje najstarsza płocka kamienica „Dom pod Trąbami”. Mieszczące się w tym zabytkowym budynku z XIV wieku pomieszczenia administracyjne kurii diecezjalnej oraz restauracja były ogrzewane przy pomocy indywidualnego kotła na olej opałowy. Firmie Fortum udało się znaleźć miejsce na ciepłociąg, co nie było łatwe w związku ze specyfiką terenu (duże zagęszczenie budynków). Ciepłociąg został podpięty do istniejącego przyłącza przy Odwachu.

Włączenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku do miejskiej sieci ciepłowniczej wymagało od Fortum zbudowania przyłącza o długości200 moraz przebudowy fragmentu sieci (zwiększenie średnicy). Kolejne ważne inwestycje w tym roku to przyłączenie Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Kilińskiego oraz bloków wielorodzinnych na Osiedlu Podolszyce.

Od początku 2013 roku Fortum podłączyło nowych odbiorców ciepła o łącznej mocy 3 MW. Prace przyłączeniowe wciąż trwają. Do końca roku Fortum planuje przyłączyć w sumie ok. 6 MW. Firma podpisała także nowe umowy z klientami na łączną moc 7,7 MW.

Fortum w Płocku jest lokalnym liderem w zakresie przesyłu i dystrybucji oraz obrotu handlowego ciepłem. Z usług firmy korzysta około 80 proc. mieszkańców miasta. Na koniec 2012 roku łączna długość sieci ciepłowniczej w Płocku wyniosła 135,07 km.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com