komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii w Częstochowie!

29 Listopad 2013, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się o 13.00 przy podgrzewanej ławeczce Fortum między budynkami Urzędu Miasta (skrzyżowanie ul. Waszyngtona z Pasażem Opolczyka). Niezwykłego gościa powita m.in. prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, będą miały szansę otrzymać od niego słodki upominek. O godzinie 14.00 Święty Mikołaj wraz z prezydentem odwiedzi najmłodszych z oddziału pediatrycznego Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Bony 1/3.

Jesteśmy dumni, że prawdziwy Święty Mikołaj przyjął zaproszenie Fortum i odwiedził Częstochowę. Jestem przekonany, że ta wizyta wywoła uśmiech na twarzach tych młodszych i tych trochę starszych mieszkańców miasta – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. 

Święty Mikołaj jest teraz bardzo zajęty, dlatego cieszymy się bardzo, że jeszcze przed 6 grudnia znalazł czas, aby odwiedzić nasze miasto – podkreśla prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Jestem wdzięczny szczególnie za to, że spotka się z dziećmi w naszym szpitalu. One szczególnie potrzebują świątecznego ciepła i radości. 

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę, a nawet… dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, bo co roku przychodzi do niego około 700.000 listów od dzieci z całego świata – kolejno z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com