komunikat prasowy

Fortum sprzeda swoje aktywa w obszarze dystrybucji energii elektrycznej w Finlandii za 2,55 miliarda euro

12 Grudzień 2013, 00:00

Wartość transakcji to 2,55 miliarda euro. Fortum planuje przeprowadzić proces dezinwestycji w pierwszym kwartale 2014 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem akceptacji.

Transakcja nie będzie miała wpływu na 640 000 dotychczasowych klientów działu dystrybucji energii elektrycznej Fortum. Zostaną oni przejęci przez nową firmę, a warunki ich umów pozostaną bez zmian.

Fortum przygotowuje się także do ewentualnej sprzedaży aktywów w obszarze dystrybucji energii elektrycznej w Szwecji i Norwegii. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie oceny rozwoju rynku oraz uwarunkowań prawnych w obu krajach.

„Nasz biznes dystrybucji energii elektrycznej jest w bardzo dobrej kondycji i zasługuje na dalszy rozwój jako osobna struktura. Cieszymy się, że znaleźliśmy kupca, który doskonale rozumie społeczne znaczenie infrastruktury energetycznej i chce rozwijać sieci i usługi dla klientów.” – powiedział Tapio Kuula, Prezes i Dyrektor Generalny Fortum.

 

Więcej informacji o transakcji na stronie:

http://www.fortum.com/en/mediaroom/pages/correction-corrected-key-figures-fortum-sells-its-electricity-distribution-business-in-finland-to-suomi-power.aspx

 

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com