komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii w Zabrzu!

03 Grudzień 2013, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się w Galerii Zabrze (ul. Wolności 273) o godzinie 11.00. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, będą miały szansę otrzymać od niego słodki upominek. Świąteczny gość z Finlandii odwiedzi również dzieci z zabrzańskich przedszkoli. Rozpoczęcie wizyty planowane jest na godzinę 9.00 w Zespole Szkół nr 10 w Mikulczycach, ulica Chopina 26.

Jesteśmy dumni, że prawdziwy Święty Mikołaj przyjął zaproszenie Fortum i odwiedzi Zabrze. Jestem przekonany, że ta wizyta wywoła uśmiech na twarzach tych młodszych i tych trochę starszych mieszkańców miasta – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Święty Mikołaj na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę, a nawet… dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, bo co roku przychodzi do niego około 700.000 listów od dzieci z całego świata – kolejno z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki
Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com