komunikat prasowy

Fortum – stabilne wyniki finansowe w roku 2013 i zmiana struktury organizacyjnej spółki

04 Luty 2014, 00:00

4 lutego w Espoo fiński koncern energetyczny Fortum, którego częścią jest spółka Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o., ogłosił skonsolidowane dane finansowe za rok 2013. Mimo negatywnego wpływu czynników zewnętrznych – spadku konsumpcji energii elektrycznej w krajach nordyckich oraz niskiego poziomu opadów, wpływającego negatywnie na produkcję energii wodnej – w raportowanym okresie koncern wypracował stabilny wynik operacyjny w wysokości 1,7 mld EUR i obroty rzędu 6 mld EUR, jednocześnie zwiększając o 33% przepływy gotówkowe, do poziomu 1,8 mld EUR. W efekcie, Zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 1,1 EUR na akcję.

Prezentacja wyników finansowych Fortum zbiegła się w czasie z ogłoszeniem decyzji o modyfikacji struktury organizacyjnej firmy. Od 1 marca 2014 w ramach koncernu funkcjonować będą 4 dywizje: Dywizja Heat, Electricity Sales and Solutions; Dywizja Power and Technology; Dywizja Rosja oraz Dywizja Distribution. Nowy model organizacyjny pozwoli na lepsze wykorzystanie synergii pomiędzy poszczególnymi segmentami działalności, co przełoży się na poprawę skuteczności działania w szybko zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników Fortum oraz komunikat prezentujący zmiany w strukturze organizacyjnej koncernu dostępne są pod adresami: 

http://www.fortum.com/en/mediaroom/Pages/fourth-quarter-burdened-by-warm-weather-and-low-hydro-volumes-dividend-proposal-eur-110-per-share-for-2013.aspx

http://www.fortum.com/en/mediaroom/Pages/fortum-to-reorganise-its-business-structure-as-of-1-march-2014.aspx

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com