komunikat prasowy

154 szanse na rozwój śląskich talentów

15 Kwiecień 2014, 00:00

Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” obejmie łącznie 154 młodych mieszkańców Bytomia oraz Zabrza w wieku 8-15 lat. Będzie on okazją do poszerzenia zainteresowań i zdobycia nowych praktycznych umiejętności. Inicjatywa została podzielona na dwa etapy, których realizację wspierać będzie 30 wolontariuszy.

Sukces dwóch poprzednich edycji programu pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w młodych mieszkańcach Śląska – wystarczy tylko umożliwić im rozwój we właściwym kierunku. Wykazują się oni wyjątkowym zaangażowaniem i bardzo poważnie traktują udział w organizowanych przez nas zajęciach. Takie podejście stanowi dowód na to, że prowadzony przez nas program ma sens. Cieszymy się, że możemy wnieść swój wkład w budowanie ich przyszłości – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

W pierwszym etapie programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” młodzi ludzie z Bytomia i Zabrza wezmą udział w cyklicznych warsztatach tematycznych, odbywających się w każdą sobotę od końca kwietnia do końca czerwca. W obu miastach dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dodatkowo w Zabrzu przeprowadzone zostaną pilotażowe warsztaty akwarystyki, a w Bytomiu powstanie muzyczna grupa hiphopu. Pierwszy etap programu będzie także okazją do spotkań ze znanymi Ślązakami. W ramach poprzednich edycji dzieci mogły porozmawiać między innymi z Kamilem Durczokiem, Jerzym Buzkiem czy Magdaleną Piekorz, którzy opowiadając o ścieżkach swoich karier uświadamiali młodym ludziom, jak wiele mogą dokonać, jeśli będą konsekwentni w realizacji swoich marzeń.

Po zakończeniu pierwszego etapu, Fortum oraz Fundacja Ulica wybiorą 40-stu najbardziej zaangażowanych, kreatywnych i pomysłowych uczestników. To oni zostaną zaproszeni do drugiego etapu programu, który potrwa od września 2014 do marca 2015 roku. Dla każdego z nich zostanie przygotowane specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych uzdolnień i predyspozycji.

- Z każdą kolejna edycją utwierdzamy się w przekonaniu, że zaangażowanie się w autorski projekt Fortum było dobrą decyzją, gdyż stanowi on realną pomoc dla śląskich dzieci. Oczywiście w naszym regionie nadal jest wielu młodych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi i przewodnictwa, a uczestnicy programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” stanowią jedynie ich niewielką część. Uważamy jednak, że dają dobry przykład innym i udowadniają, że przy odrobinie chęci możliwe jest realizowanie swoich planów wbrew niesprzyjającym okolicznościom – mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest realizowany od 2012 roku. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 210 dzieci. 87 osób z tej grupy nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik prasowy
Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746
jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com