komunikat prasowy

Częstochowskie sportowe talenty w programie „Fortum dla Śląskich Dzieci”

28 Kwiecień 2014, 00:00

„Fortum dla Śląskich Dzieci” to program, który powstał w 2012 roku z inicjatywy firmy energetycznej Fortum. Do tej pory realizowany był na terenie Zabrza i Bytomia. Właśnie wystartowała jego trzecia edycja.

„Sukces dwóch poprzednich edycji programu pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w młodych mieszkańcach Śląska – wystarczy tylko umożliwić im rozwój we właściwym kierunku. Częstochowa jest dla nas Fortum bardzo ważną lokalizacją, dlatego postanowiliśmy włączyć częstochowską młodzież w prowadzony przez nas program stypendialny. Uwzględniając lokalną specyfikę i potrzeby zaprosiliśmy do współpracy klub sportowy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję przyczynić się do rozwoju młodych talentów oraz pomóc w wyborze przyszłej drogi życiowej” - mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Do programu w Częstochowie zakwalifikowano 9 osób z grupy treningowej trampkarzy w kategorii wiekowej do 14 lat występującej w Śląskiej Lidze Trampkarzy. W tym sezonie otrzymają oni specjalne stypendium sportowe, które pomoże w rozwijaniu ich talentów piłkarskich. Trener i opiekun drużyny będzie także w stałym kontakcie z rodzicami oraz nauczycielami w celu monitorowania zarówno sytuacji rodzinnej, jak i postępów w nauce.

„Zarząd Klubu Skra Częstochowa niezmiernie cieszy się z zaufania jakie zostało okazane Skrze, wierzy bowiem, że trening piłkarski młodych zawodników to nie tylko rozwijanie umiejętności gry w piłkę nożną, to przede wszystkim proces wychowawczy. Wychowywać oznacza wyzwalać, dodawać odwagi, usuwać czynniki zagrażające naturalnemu i spontanicznemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Oznacza to również przygotowywanie ich do przyszłego życia przez mobilizację do własnej aktywności, pobudzanie do zachowań zgodnych z oczekiwaniami społecznymi, a także zgodnymi z zasadami etyki. Celem jest pokazanie młodym ludziom trenującym w klubie , że są w stanie spełnić swoje sportowe marzenia, jeżeli tylko uwierzą w siebie, a wiarę będą popierać ciężką i systematyczną pracą na treningach” - mówi Artur Szymczyk, Prezes KSS Częstochowa.

Do tej pory programem Fortum dla Śląskich Dzieci zostały objęte 354 młode osoby ze Śląska. Program pomógł im rozwinąć talenty dziennikarskie, taneczne, teatralne, fotograficzne czy plastyczne. Częstochowska młodzież będzie rozwijać te sportowe.

Oficjalna inauguracja programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” w Częstochowskiej Skrze miała miejsce
27 kwietnia 2014 podczas meczu Śląskiej Ligi Trampkarzy, kiedy Skra Częstochowie podejmowała na Stolzle Stadionie STO drużynę APN GKS Tychy.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com