komunikat prasowy

Dowiedz się jak powstaje ciepło i prąd! - Dzień Otwarty w częstochowskiej elektrociepłowni Fortum

20 Maj 2014, 00:00

Elektrociepłownia Fortum przy ulicy Rejtana w Częstochowie należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu otwarcia w 2010 roku stanowi główne źródło ciepła w mieście i gwarantuje częstochowianom bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki niej Fortum zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Część produkcji opiera się na współspalaniu biomasy pozyskiwanej od miejscowych dostawców, dzięki czemu Fortum wspiera lokalną gospodarkę i pozytywnie wpływa na zatrudnienie w regionie.

– Wydarzenia, takie jak Dzień Otwarty w elektrociepłowni, stanowią świetną okazję do tego, by mieszkańcy z bliska zobaczyli w jaki sposób na co dzień funkcjonuje tego rodzaju zakład, jakie procesy zachodzą w trakcie produkcji energii i ciepła, a także dlaczego częstochowska elektrociepłownia jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku w naszym kraju. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy dokument tożsamości, a w przypadku dzieci legitymacja szkolna – mówi Jacek Ławrecki, Rzecznik Prasowy Fortum.

Od 10.45 do 13.45 pod Halą Polonia oraz od 11.00 do 14.00 na ulicy Focha (obok supermarketu Elea), co godzinę na chętnych będzie oczekiwał specjalny, bezpłatny autobus kursujący do EC Fortum w Częstochowie. Dla zmotoryzowanych gości przewidziany jest bezpłatny parking przy zakładzie. Wycieczki po elektrociepłowni, przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci od lat 10 z opiekunem, będą odbywały się w czterech godzinnych turach. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 11:15. Zwiedzający powinni pamiętać o założeniu obuwia na płaskiej podeszwie, spodni oraz dopasowanego pozapinanego okrycia zewnętrznego.

Dzień Otwarty w częstochowskiej elektrociepłowni będzie również okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dziedziniec zakładu zostanie podzielony na 4 strefy aktywności. Strefa bezpieczeństwa to miejsce, gdzie umieszczony zostanie punkt rejestracji chętnych na zwiedzanie. Strefa rozrywki i relaksu to przestrzeń, gdzie w namiocie na przytulnych pufach będzie można posłuchać muzyki wybranej przez DJ. Z kolei w strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli do dyspozycji stanowiska malowania twarzy, dmuchany plac zabaw, a także namiot konkursowy. Dla gości przewidziano również poczęstunek w strefie cateringowej.

Między 12 a 16 maja elektrociepłownię Fortum mogli zwiedzić uczniowie częstochowskich szkół. Były to dni dedykowane specjalnie dla nich z przygotowanym oddzielnie programem zwiedzania, przybliżającym młodzieży proces produkcji energii elektrycznej i ciepła. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Łącznie zakład Fortum odwiedziło 600 uczniów.

Kiedy: 24 maja 2014 roku (sobota)

Transport: Odjazdy autobusów do EC Częstochowa

10.45, 11.45, 12.45, 13.45 – Hala Polonia

11.00, 12.00, 13.00, 14.00 - ul. Focha (obok supermarketu Elea)

Miejsce: EC Częstochowa, ul. Rejtana 37/39 w Częstochowie

Czas trwania: 11.00 – 15.00

Zwiedzanie: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15

Organizator: Fortum Power and Heat Polska

Wstęp bezpłatny

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com