komunikat prasowy

Fortum podsumowuje rok 2013 w Zabrzu i Bytomiu: ponad 8 mln zł na inwestycje w elektrociepłowniach

22 Maj 2014, 00:00

Elektrociepłownie firmy w obu miastach od wielu lat stanowią źródło ciepła dla mieszkańców regionu. Od momentu nabycia zakładów na przełomie 2010 i 2011 roku Fortum dba o stałą poprawę efektywności wytwarzania oraz dostosowanie ich do aktualnych standardów ochrony środowiska.

W elektrociepłowni zlokalizowanej w bytomskiej dzielnicy Miechowice, firma zainwestowała w 2013 roku ponad 5 mln zł. Prace modernizacyjne objęły między innymi budowę stacji demineralizacji wody. Z kolei w przypadku zabrzańskiej elektrociepłowni suma nakładów wyniosła prawie 3 mln zł. Oprócz inwestycji poprawiających stan techniczny infrastruktury produkcyjnej, rozpoczęto w niej prace związane z przebudową reprezentacyjnej strefy wejściowej do zabytkowych obiektów.

– Wydatki modernizacyjne ponoszone przez Fortum w elektrociepłowniach w Bytomiu i Zabrzu nastawione są przede wszystkim na podnoszenie sprawności produkcji. Staramy się również stale zwiększać bezpieczeństwo w zakładach i instalować rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum.

W 2014 roku Fortum planuje zainwestować w swoich elektrociepłowniach łącznie około 7 mln zł. Na tę kwotę złożą się między innymi wydatki na poprawę sprawności wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w obu lokalizacjach. Dodatkowo w zabrzańskim zakładzie pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację prac przy renowacji strefy wejściowej czy przebudowę sali konferencyjnej. Z kolei na modernizacje w bytomskim zakładzie Fortum wyda blisko 2,8 mln zł. Niezależnie od tych inwestycji, Fortum kontynuuje prace związane z przygotowaniami do budowy nowej elektrociepłowni na terenie Zabrza.

Działający od 1897 roku zakład w Zabrzu, na początku jako elektrownia, a od 1969 roku – elektrociepłownia, jest najstarszym tego typu pracującym obiektem w Polsce. Stanowi cenny przykład architektury przemysłowej Górnego Śląska. Przez dekady pełnił istotną rolę w rozwoju miasta i całego regionu. Fortum co roku organizuje na jego terenie dni otwarte dla uczniów lokalnych szkół oraz mieszkańców miasta.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com