komunikat prasowy

Program wart 154 dziecięce uśmiechy

26 Czerwiec 2014, 00:00

W I etapie programu Fortum dla Śląskich Dzieci młodzi mieszkańcy Zabrza i Bytomia w wieku 8-15 lat brali udział w cyklicznych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dodatkowo młodzież zabrzańska mogła wziąć udział w pilotażowych warsztatach akwarystyki, a na życzenie bytomian stworzono muzyczną grupę hip-hopu. Realizację programu wspierało 30 wolontariuszy.

„Z roku na rok otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń do naszego programu. To pokazuje nam, że realizacja tego typu działań ma sens, bo wyzwala niesamowite pokłady energii i ciepła w dzieciach. Co sobotę obserwowaliśmy coraz większą pewność siebie uczestników i skrupulatność w wykonywaniu powierzonych im zadań. Teraz przed nami najtrudniejsze zadanie – musimy wybrać 40 osób, które zaprosimy do II etapu programu, w którym uczestniczyć będą w zajęciach stypendialnych”, mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Fortum i Fundacja Ulica czterdziestkę stypendystów ogłoszą we wrześniu. Wyboru dokonają na podstawie takich kryteriów jak frekwencja na zajęciach, sumienność w wykonywaniu prac domowych, aktywność na zajęciach oraz kreatywność w działaniu i podejmowanie inicjatywy.

„Już po raz trzeci mamy przyjemność realizować projekt Fortum dla Śląskich Dzieci, który pozwala pomagać śląskiej młodzieży w sposób praktyczny i przemyślany. Program jest ułożony w taki sposób, że odpowiada na lokalne potrzeby, czego potwierdzeniem jest prośba młodych Ślązaków o stworzenie dodatkowych grup w Zabrzu i Bytomiu. Widzimy wielki potencjał i niespożyte pokłady energii w śląskich dzieciach, co przynosi ogromną satysfakcję”, mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci jest też okazją do spotkań ze znanymi Ślązakami. Sportowcy, dziennikarze, artyści opowiadają o ścieżkach swoich karier zawodowych. Dają inspirację dzieciom, a równocześnie ich historie stanowią doskonały przykład efektów ciężkiej pracy. W Bytomiu dzieci miały okazję porozmawiać między innymi z wiceprezydent Miasta Anetą Latacz, a także piosenkarkami jazzowymi Martą Król i Ewą Urygą. Młodych mieszkańców Zabrza odwiedził z kolei wiceprezydent Krzysztof Lewandowski oraz piłkarze grającego w ekstraklasie Górnika.

Program „Fortum dla Śląskich Dzieci” jest realizowany od 2012 roku. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 210 dzieci, z których 87 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com