komunikat prasowy

Ciepła woda od Fortum dla częstochowian

04 Wrzesień 2014, 00:00

Zapoczątkowana 30 sierpnia akcja edukacyjna potrwa przez najbliższe pół roku. Inauguracja odbyła się podczas pikniku zorganizowanego przez Fortum na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalurg”, będącej jedną z pierwszych na terenie Częstochowy, która przystąpiła do programu likwidacji piecyków gazowych na rzecz wykonania wewnętrznej instalacji ciepłej wody. Do dzisiaj podłączono tam około 400 mieszkań. W trakcie pikniku na świeżym powietrzu przedstawiciele Fortum uświadamiali mieszkańcom, czym jest ciepła woda użytkowa i jakie korzyści wiążą się z jej wykorzystaniem. Ponadto mieszkańcy mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Jesteśmy przekonani, że pełna wiedza na temat korzyści, takich jak komfort, zwiększone bezpieczeństwo czy oszczędności ułatwi mieszkańcom podjęcie decyzji o skorzystaniu z naszej propozycji. Każdy częstochowianin może dowiedzieć się czy jego osiedle zostało objęte akcją. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową www.cieplawoda.fortum.pl i wpisze swój adres w specjalnej wyszukiwarce – mówi Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor ds. sprzedaży Fortum.

Ciepła woda od Fortum to komfortowe rozwiązanie gwarantujące mieszkańcom ciągły dostęp do wody o stałej temperaturze. Mechanizm jest prosty - zimna woda z wodociągów zasilających budynek trafia do węzła ciepłowniczego zainstalowanego w piwnicy i jest podgrzewana w wymienniku ciepła, a następnie rozprowadzana po całym budynku za pośrednictwem instalacji wewnętrznej. Pompa cyrkulacyjna zamontowana w węźle cieplnym cały czas utrzymuje instalację w gotowości do podania wody o odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu mieszkańcy mają do niej dostęp bezpośrednio po odkręceniu kranu i mogą pozbyć się z łazienki piecyka gazowego, który staje się zbędny.

Likwidacja piecyka eliminuje zagrożenia, takie jak możliwość zatrucia tlenkiem węgla czy wybuchu gazu, związane z procesem spalania prowadzonym w zamkniętym pomieszczeniu jakim jest łazienka. Wpływa też na obniżenie, w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkań, emisji gazów (tlenków azotu), mogących mieć szkodliwy wpływ na zdrowie i otoczenie. Ponadto, dzięki niej odbiorcy zyskują dodatkową przestrzeń w łazience, którą mogą zagospodarować zgodnie z potrzebami. Mają także możliwość stałego monitorowania zużycia wody dzięki instalacji nowoczesnych wodomierzy.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com