komunikat prasowy

Ciepła woda od Fortum to rozwiązanie przyjazne dla środowiska

22 Październik 2014, 00:00

Ciepła woda od Fortum to komfortowe rozwiązanie gwarantujące mieszkańcom ciągły dostęp do wody o stałej temperaturze. Zasada działania jest prosta - woda z wodociągów trafia do węzła ciepłowniczego zamontowanego w piwnicy budynku i jest podgrzewana w wymienniku ciepła. W węźle znajduje się również pompa cyrkulacyjna, która następnie rozprowadza ciepłą wodę do mieszkań za pośrednictwem rur i utrzymuje instalację w gotowości do podania wody o odpowiedniej temperaturze bezpośrednio po odkręceniu kranu.

Zmiana sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej eliminuje zagrożenia, takie jak możliwość zatrucia tlenkiem węgla czy wybuchu gazu, związane z procesem spalania prowadzonym w zamkniętych pomieszczeniach jakimi są łazienka czy kuchnia. Wpływa też na obniżenie, w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkań, emisji tlenków azotu, mogących mieć negatywny wpływ na górne drogi oddechowe. Ponadto podłączenie do ciepłej wody z sieci pozwala na redukcję poziomu niskiej emisji, a w efekcie gwarantuje korzyści dla środowiska naturalnego, takie jak czystsze powietrze w mieście – mówi Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor ds. sprzedaży Fortum.

Zapoczątkowana 30 sierpnia akcja edukacyjna „Ciesz się ciepłą wodą od Fortum w Częstochowie” potrwa łącznie pół roku. W budynkach, których mieszkańcy zdecydują się na skorzystanie z propozycji, Fortum pokryje w całości koszty projektowania i wykonania niezbędnych instalacji wewnętrznych. Jedną z pierwszych, która przystąpiła do programu likwidacji piecyków gazowych na rzecz wykonania wewnętrznej instalacji ciepłej wody jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalurg”. Do dzisiaj podłączono tam około 400 mieszkań.

Każdy częstochowianin może dowiedzieć się czy jego osiedle zostało objęte akcją. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową cieplawoda.fortum.pl i wpisze swój adres w specjalnej wyszukiwarce. Jeśli jego ulica znajduje się w obszarze gdzie będą realizowane podłączenia, może wypełnić formularz, który pozwoli przedstawicielom Fortum na kontakt i umówienie spotkania w celu podpisania zgody na przyłączenie.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com