komunikat prasowy

Częstochowa znów pierwsza!

07 Październik 2014, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 5 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział prawie 800 częstochowian, którzy łącznie przebyli niemal 128 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 6,3 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie samochodem elektrycznym około 50 000 kilometrów lub zapewniła 81 lat świecenia żarówce LED! Częstochowa zwyciężyła nie tylko w klasyfikacji ogólnej, ale również biegowej i rowerowej. To ostatnie nie dziwi biorąc pod uwagę, że według danych najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z tego miasta była właśnie jazda na rowerze.

- W tegorocznej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy ponad sześciokrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 250 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach częstochowskiej edycji HDEF pomoc finansowa zostanie udzielona Stowarzyszeniu Yava, które prowadzi pomoc terapeutyczną, rehabilitacyjną oraz socjalną dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki dobrej postawie częstochowian Fortum przekaże na jej konto 40 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na warsztaty oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe dla podopiecznych Stowarzyszenia.

- Kolejna wygrana Częstochowy w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum to dla nas znaczący powód do dumy. Dowodzi nie tylko tego, że częstochowianie i mieszkańcy naszego subregionu są bardzo aktywni fizycznie. Pokazuje, że chcemy i potrafimy zmobilizować się w słusznej sprawie, angażujemy społecznie, chętnie wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy. Połączenie sportowo-rekreacyjnych pasji z chęcią niesienia pomocy innym to nasza skuteczna recepta na sukces. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszego sukcesu i rozpowszechniali akcję Honorowy Dawca Energii Fortum z serca dziękuję za zaangażowanie i dzielenie się tą naprawdę dobrą, autentyczną energią - mówi Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy, który objął akcję swoim honorowym patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

https://www.honorowydawcaenergii.fortum.pl/ranking-miast

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com