komunikat prasowy

Fortum gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego w Częstochowie

13 Październik 2014, 00:00

W 2014 roku na terenie Częstochowy Fortum zmodernizowało sieci ciepłownicze w rejonie ulic: Jagiellońskiej, Leśmiana, Lelewela, a także Górskiej i Stromej. Prowadzi również prace nad przebudową sieci ciepłowniczej przy ulicy Kosmicznej. Ponadto firma zmodernizowała przyłącza do budynków Cepelii przy Alei Najświętszej Maryi Panny oraz hali sportowej LO im. Sienkiewicza przy Racławickiej. Trwają również prace przyłączeniowe dworców PKP przy ulicach Pułaskiego i Wolności. Jeśli chodzi o modernizacje w częstochowskiej elektrociepłowni to największym zrealizowanym projektem była przebudowa systemu pompowego w zakładzie.

– Jak co roku wykorzystaliśmy okres między sezonami grzewczymi na przeprowadzenie intensywnych prac modernizacyjnych i przyłączeniowych. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu zimowego, a częstochowianie mogą być spokojni o dostawy ciepła mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum.

Ponadto od niedawna Fortum zaprasza mieszkańców częstochowskich osiedli do zmiany sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej, co pozwoli na wyeliminowanie gazowych podgrzewaczy i związanych z nimi zagrożeń. Aby zachęcić częstochowian do wyboru tego rozwiązania firma rozpoczęła półroczną akcję informacyjną pod hasłem „Ciesz się ciepłą wodą od Fortum w Częstochowie”. W budynkach, których mieszkańcy zdecydują się na skorzystanie z propozycji, firma pokryje w całości koszty projektowania i wykonania niezbędnych instalacji wewnętrznych.

– Zwykle montaż instalacji znajdującej się wewnątrz budynku leży po stronie wspólnoty mieszkaniowej, co wiąże się ze znacznymi wydatkami i zraża administratorów obiektów do podjęcia decyzji o wyborze tego rozwiązania. Aby zachęcić częstochowian do zmiany sposobu ogrzewania wody, postanowiliśmy wyeliminować tę przeszkodę i wziąć koszty na siebie. Jako pierwsza do programu przystąpiła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalurg”, na terenie której podłączono około 400 mieszkań mówi Tomasz Śmilgiewicz, dyrektor ds. sprzedaży Fortum.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com