komunikat prasowy

Fortum jest przygotowane do rozpoczęcia sezonu zimowego w Zabrzu i Bytomiu

13 Październik 2014, 00:00

Dotychczas Fortum wykonało w zabrzańskiej elektrociepłowni między innymi nowy kolektor pary wraz z armaturą, który zastąpił stare urządzenie mające za sobą prawie 500 tysięcy godzin pracy. Ponadto firma zbudowała rurociąg pary, stację redukcyjno-schładzającą oraz podgrzewacze regeneracyjne dla podstawowego zespołu turbinowego. Łączna wartość tych inwestycji, nastawionych na zwiększenie niezawodności podstawowych urządzeń wytwórczych, wyniosła ponad 2 mln złotych. Dodatkowo w zabrzańskim zakładzie za kwotę ponad miliona złotych wykonano renowację strefy wejściowej oraz przebudowę sali konferencyjnej.

– Mamy świadomość, że elektrociepłownie w obu miastach na stałe wpisały się w ich krajobraz, ponieważ od wielu lat stanowią źródło ciepła dla mieszkańców. Właśnie dlatego oprócz inwestycji w poprawę sprawności i ciągłości dostaw ciepła oraz energii elektrycznej, przeznaczamy również część nakładów na renowację obiektów. Ponadto staramy się stale poprawić warunki socjalne dla pracowników oraz zwiększać bezpieczeństwo w zakładach. Wdrażamy również rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum.

W zabrzańskiej elektrociepłowni w 2014 roku Fortum rozpoczęło również budowę nowej stacji uzdatniania wody do obiegu kotłowego w technologii odwróconej osmozy. Z kolei w Bytomiu realizowane są zadania modernizacyjne, wyceniane na 1,4 mln zł, polegające na montażu nowego wymiennika ciepła oraz podgrzewacza powietrza jednego z kotłów parowych.

Od momentu nabycia zakładów na przełomie 2010 i 2011 roku Fortum dba o stałą poprawę efektywności wytwarzania oraz dostosowanie ich do aktualnych standardów ochrony środowiska. Działający od 1897 roku zakład w Zabrzu, na początku jako elektrownia, a od 1969 roku – elektrociepłownia, jest najstarszym tego typu pracującym obiektem w Polsce. Stanowi cenny przykład architektury przemysłowej Górnego Śląska. Przez dekady pełnił istotną rolę w rozwoju miasta i całego regionu. Fortum co roku organizuje na jego terenie dni otwarte dla uczniów lokalnych szkół oraz mieszkańców miasta.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com