komunikat prasowy

Fortum sprawdzi sieć ciepłowniczą we Wrocławiu

03 Październik 2014, 00:00

Kontrola szczelności ma na celu wykrycie ewentualnych wycieków i usterek wymienników ciepła. Do wody w sieci ciepłowniczej zostanie dodany zielony barwnik, fluoresceina, która jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i sieci. Fortum zastosuje ją zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku. W takim przypadku należy powiadomić służby Fortum, dzwoniąc pod bezpłatny numer 993 i ograniczyć użycie wody do minimum.

– Staramy się jak najlepiej przygotować sieć ciepłowniczą do nadchodzącego sezonu grzewczego, dlatego przeprowadzamy kontrolę szczelności tuż przed jego rozpoczęciem. Zielona woda w kranie to znak, że w danej instalacji mogła nastąpić usterka. W takiej sytuacji prosimy mieszkańców o niezwłoczny kontakt z dyżurującymi przez całą dobę służbami Fortum – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

W prawidłowo funkcjonującym węźle barwiona na zielono sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z ciepłą wodą użytkową. Jeśli kolor wody z kranu nie zmieni się oznacza to, że sieć jest szczelna, a wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com