komunikat prasowy

Fortum we Wrocławiu gotowe do rozpoczęcia sezonu zimowego

13 Październik 2014, 00:00

W 2014 roku Fortum na terenie Wrocławia modernizuje sieć ciepłowniczą między innymi przy ulicach Kłodnickiej, Grabiszyńskiej, Trzebnickiej, Kuźniczej i placu Srebrnym. Ponadto firma prowadzi prace w rejonach ulic Zaporoskiej, Skwierzyńskiej i Stysia, a także Kiełczowskiej i Poleskiej oraz Pereca i Żelaznej. Modernizacje obejmują także sieć w obszarach ulic Nasypowej i Bogusławskiego, jak również Ołtaszyńskiej i Ożynowej.

Firma poinformowała, że w bieżącym roku podłączyła do sieci 26 nowych obiektów, a w końcowej fazie jest realizacja kolejnych 39 przyłączeń, dzięki którym ciepło popłynie między innymi do przedwojennych kamienic zlokalizowanych na Starym Mieście, a także w Śródmieściu przy ul. Chrobrego, Komuny Paryskiej i Kniaziewicza. Przyłączanie do sieci ciepłowniczej tego typu obiektów znacząco przyczynia się do ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza we Wrocławiu.

– Jak co roku wykorzystaliśmy okres między sezonami grzewczymi na przeprowadzenie intensywnych prac modernizacyjnych i przyłączeniowych. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu zimowego, a wrocławianie mogą być spokojni o dostawy ciepła mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum.

Fortum kontynuuje również prace mające na celu podłączenie do sieci ciepłowniczej obszaru Kępy Mieszczańskiej, gdzie będzie dostarczać ciepło między innymi do popularnej „Kosynierki” czyli hali sportowej przy ul. Mieszczańskiej 11, a także do osiedli wznoszonych przez deweloperów przy ul. Dmowskiego. Firma zbudowała już przyłącze przy ulicy Kurkowej, a jeszcze w tym roku planuje wykonać przewiert horyzontalny, który pozwoli na poprowadzenie sieci pod dnem Odry.

– Rozpoczęliśmy także działania przy budowie sieci w kierunku planowanego osiedla Nowe Żerniki, znanego również pod nazwą WUWA-2. Jego podłączenie będzie wiązało się z koniecznością poprowadzenia sieci ciepłowniczej pod obwodnicą autostradową oraz rzeką Ślęzą. Wykorzystamy do tego nowoczesną metodę mikrotunelingu, która umożliwia budowę infrastruktury podziemnej bez konieczności tworzenia wykopu – mówi Ryszard Kozłowski, Manager Inwestycji Fortum we Wrocławiu.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com