komunikat prasowy

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum - Mieszkańcy Bytomia wytworzyli prawie 1,6 MWh energii!

08 Październik 2014, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 5 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 424 mieszkańców Bytomia, którzy łącznie przebyli ponad 31 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie niemal 1,6 megawatogodziny energii. Taka ilość zagwarantowałaby żarówce LED 160 tysięcy godzin świecenia lub pozwoliła na utrzymanie telewizora w trybie czuwania przez 300 lat! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Bytomia był nordic walking.

W tegorocznej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy ponad sześciokrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 250 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach bytomskiej edycji HDEF pomoc finansowa zostanie udzielona Fundacji Dom Nadziei, która prowadzi jedyny na Górnym Śląsku stacjonarny i całodobowy ośrodek leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 21 lat. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Bytomia, Fortum wesprze Fundację kwotą 10 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie budowy nowego obiektu, w którym znajdą się pomieszczenia do prowadzenia terapii grupowej, zajęciowej oraz gabinet zabiegowy.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim mieszkańcom Bytomia za aktywnie wsparcie akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Należy pamiętać, że największymi zwycięzcami programu są potrzebujący, którzy uzyskują realną pomoc finansową. Jestem przekonany, że w przyszłym roku jeszcze aktywniej włączymy się do walki o jak najlepszy rezultat i postaramy się o wyższe miejsce w klasyfikacji miast mówi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, który objął akcję swoim patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

https://www.honorowydawcaenergii.fortum.pl/ranking-miast

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com