komunikat prasowy

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum - Mieszkańcy Płocka wytworzyli ponad 1,75 MWh energii!

06 Październik 2014, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 5 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 356 płocczan, którzy łącznie przebyli ponad 37 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 1,75 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie trasy długości równika lub zagwarantowała 8 lat nieprzerwanej pracy przeciętnej lodówce! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Płocka była jazda na rowerze.

- W tegorocznej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy ponad sześciokrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 250 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach płockiej edycji HDEF pomoc finansowa zostanie udzielona Fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom, która wspiera dzieci i młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki zaangażowaniu płocczan Fortum przekaże na jej konto 15 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na doposażenie sal warsztatowych w niezbędny sprzęt, pomoce naukowe i materiały na zajęcia manualne.

- Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Płocka, którzy zdecydowali się na aktywny udział w programie Honorowy Dawca Energii Fortum. Dzięki ich wysiłkowi znaczna kwota trafi do najbardziej potrzebujących. Jestem pewien, że w przyszłym roku płocczanie jeszcze bardziej zaangażują się w program i powalczą o poprawę swojego miejsca w rankingu - mówi Andrzej Nowakowski, Prezydent Płocka, który objął akcję swoim patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

https://www.honorowydawcaenergii.fortum.pl/ranking-miast

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com