komunikat prasowy

Podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum - Mieszkańcy Wrocławia wytworzyli prawie 4 MWh energii!

20 Październik 2014, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 5 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 884 mieszkańców Wrocławia, którzy łącznie przebyli ponad 68 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie prawie 4 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby utrzymanie telewizora w trybie czuwania przez 800 lat lub gotowanie wody w czajniku elektrycznym 3 razy dziennie przez ponad 3 dekady! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Wrocławia było bieganie.

W tegorocznej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy ponad sześciokrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 250 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

We Wrocławiu środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która zapewnia wszechstronne wsparcie małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Fortum wesprze Fundację kwotą 20 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na rehabilitację jej podopiecznych w celu jak najszybszego przywrócenia im sprawności fizycznej.

– Chciałbym gorąco podziękować wszystkim wrocławianom, którzy aktywnie zaangażowali się w akcję Honorowy Dawca Energii Fortum. Ta inicjatywa pozwala nie tylko na poprawę własnej kondycji fizycznej, ale przede wszystkim na pomoc najbardziej potrzebującym. Wierzę, że w kolejnych edycjach programu damy z siebie jeszcze więcej i powalczymy o wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji i o jeszcze większe wsparcie dla dzieci! – mówi Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

https://www.honorowydawcaenergii.fortum.pl/ranking-miast

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com