komunikat prasowy

Sieć ciepłownicza Fortum w Płocku gotowa na rozpoczęcie sezonu zimowego

13 Październik 2014, 00:00

W 2014 roku na terenie Płocka Fortum zmodernizowało sieć ciepłowniczą przy ulicach Kopernika, Heweliusza, Zbożowej, Otolińskiej, Kredytowej, Jasnej i Na Skarpie. Ponadto firma podłączyła do sieci 25 obiektów o łącznej mocy 5,5 MW, m.in. przy ul. Żyznej, Dworcowej, Filtrowej, Kutrzeby czy Sikorskiego.

– Jak co roku wykorzystaliśmy okres między sezonami grzewczymi na przeprowadzenie intensywnych prac modernizacyjnych i przyłączeniowych. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu zimowego, a płocczanie mogą być spokojni o dostawy ciepła mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum.

Fortum cały czas prowadzi prace związane z modernizacją sieci ciepłowniczej przy ulicach Łukasiewicza i 7 Czerwca, a także z jej rozbudową w związku z podłączeniem nowych obiektów powstających na stadionie Wisły Płock. Ponadto do końca roku firma planuje budowę 15 węzłów cieplnych, które będą dostarczać ciepło między innymi do kamienic zlokalizowanych przy ulicach Jerozolimskiej i Synagogalnej na Starym Mieście.

Fortum poinformowało, że od pierwszego września w połowie płockich węzłów ciepłowniczych firmy wykorzystywana jest automatyka pogodowa, która gwarantuje komfort cieplny 40 tysięcy płocczan bez względu na porę roku. Dzięki niej administratorzy budynków mogą sami określić przy jakiej temperaturze zewnętrznej ogrzewanie jest samoistnie uruchamiane bądź wstrzymywane.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że już połowa węzłów cieplnych Fortum w Płocku dostarcza mieszkańcom ciepło w systemie automatyki całorocznej. Jest to nowoczesne, bezpieczne i bezobsługowe rozwiązanie, które powoduje, że pojęcie sezonu grzewczego w dotychczasowym rozumieniu przestaje obowiązywać – mówi Rafał Ciesielski,  kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Automatyka pogodowa to zespół urządzeń, których zadaniem jest monitorowanie warunków pogodowych, a następnie uruchamianie i sterowanie dostawą ciepła, tak by było ono dostarczane do mieszkań zawsze, gdy jest potrzebne. Funkcja automatyki całorocznej dostępna jest dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, w których właścicielem węzła cieplnego jest firma Fortum (grupa taryfowa B). Osoby zainteresowane jej uruchomieniem mogą zgłaszać się do płockiej siedziby spółki przy ul. Harc. A. Gradowskiego 3A, bądź do zarządców lub administratorów obiektów, w przypadku mieszkańców budynków wielorodzinnych. Fortum zapewni uruchomienie całorocznej automatyki pogodowej niezwłocznie po otrzymaniu pisemnego wniosku w tej sprawie.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com