komunikat prasowy

Stypendia Fortum dla 107 śląskich dzieci

30 Październik 2014, 00:00

W I etapie programu Fortum dla Śląskich Dzieci młodzi mieszkańcy Zabrza i Bytomia w wieku 8-15 lat brali udział w cyklicznych grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dodatkowo na życzenie młodych bytomian stworzono muzyczną grupę hip-hopu, a młodzież zabrzańska mogła wziąć udział w pilotażowych warsztatach akwarystyki. Realizację programu wspierało 30 wolontariuszy. Następnie, spośród ponad 155 uczestników organizatorzy wybrali 70 stypendystów, na podstawie ich frekwencji na zajęciach, sumienności w wykonywaniu prac domowych, a także aktywności i kreatywności w działaniu.

„Bardzo się cieszę, że z roku na rok możemy zwiększać liczbę przyznawanych stypendiów. Dzięki temu coraz więcej młodych ambitnych osób, może rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Już w momencie rozpoczęcia programu byliśmy świadomi jak wielki potencjał tkwi w śląskiej młodzieży, a każda kolejna edycja tylko utwierdza nas w tym przekonaniu. Dodatkowo zależy nam na tym żeby nasza pomoc nie była doraźna, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu prawie 40 stypendiów z poprzednich lat.”, mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

W ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci młodzi ludzie mieli również okazję poznać sławnych Ślązaków. W Bytomiu dzieci mogły porozmawiać między innymi z wiceprezydent Miasta Anetą Latacz, a także artystkami jazzowymi Martą Król i Ewą Urygą. Młodych mieszkańców Zabrza odwiedził z kolei wiceprezydent Krzysztof Lewandowski oraz piłkarze grającego w ekstraklasie Górnika.

„Nic nie jest w stanie opisać uczucia, które towarzyszy nam podczas zajęć z dziećmi, gdy w ich oczach widać niezwykłe zaangażowanie i pasję. Niezwykłym wydarzeniem dla każdego młodego człowieka jest również możliwość spotkania z ulubionym sportowcem czy artystą, który opowiadając o swoich sukcesach inspiruje i pokazuje, że dzięki ciężkiej pracy można naprawdę wiele osiągnąć. Najistotniejsze jest jednak to, że w ramach naszej akcji dzieci otrzymują nie tylko realną, ale i długoterminową pomoc.”, mówi Adrian Kowalski z Fundacji Ulica.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci jest realizowany od 2012 roku. Wzięło w nim udział łącznie 365 dzieci, z których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com