komunikat prasowy

Zabrze na drugim miejscu! - podsumowanie programu Honorowy Dawca Energii Fortum

08 Październik 2014, 00:00

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 5 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 700 mieszkańców Zabrza, którzy łącznie przebyli ponad 102 tysiące kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie niemal 5 megawatogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie 34 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym lub pozwoliła żarówce LED świecić przez 54 lata! Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Zabrza była jazda na rowerze.

W tegorocznej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast-uczestników przebyli łącznie prawie 370 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 18,5 megawatogodzin pozytywnej energii. Oznacza to, że zebraliśmy ponad sześciokrotnie więcej energii niż w zeszłym roku. Co więcej, aplikację HDEF uruchamiano średnio 250 razy dziennie. Gorąco dziękujemy wszystkim za aktywny udział w naszej inicjatywie! mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W ramach zabrzańskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Fundacji Dobrzy Ludzie Dzieciom, która przeciwdziała i zapobiega wykluczeniu społecznemu. Dzięki świetnej postawie mieszkańców Zabrza trafi do niej 30 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na udzielenie bezpośredniej pomocy rodzinom zagrożonym tym zjawiskiem oraz ich aktywizację społeczną w formie warsztatów i programów edukacyjnych.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim zabrzanom za wielkie zaangażowanie  i pogratulować im zajęcia drugiego miejsca w ostatecznej klasyfikacji. Jestem przekonana, że w kolejnej edycji programu jeszcze bardziej się zmobilizujemy i powalczymy o fotel lidera. Należy jednak pamiętać, że największymi zwycięzcami programu są potrzebujący, którzy uzyskają realną pomoc finansową mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję swoim patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym dzieciom. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem:

https://www.honorowydawcaenergii.fortum.pl/ranking-miast

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com