komunikat prasowy

250 uczniów odwiedziło zabrzańską elektrociepłownię

04 Listopad 2014, 00:00

Działający od 1897 roku zakład w Zabrzu, na początku jako elektrownia, a od 1969 roku – elektrociepłownia, jest najstarszym tego typu funkcjonującym obiektem w Polsce. Przez dekady pełnił istotną rolę w rozwoju miasta i całego regionu.

– Mamy świadomość, że elektrociepłownia w Zabrzu to nie tylko zakład produkcyjny, ale także nieodłączny element krajobrazu miasta. Właśnie dlatego regularnie organizujemy, cieszące się dużą popularnością, bezpłatne Dni Otwarte, na które zapraszamy mieszkańców miasta oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie mają okazję zobaczyć wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w jednym procesie technologicznym, co jest najbardziej efektywnym i ekologicznym sposobem produkcji energii – mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka Dni Otwartych Fortum.

Specjalnie dedykowane dla szkół Dni Otwarte w zabrzańskiej elektrociepłowni odbywały się między 28 a 31 października. Podczas 90-minutowej wycieczki prowadzonej przez przewodnika uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. składowisko węgla, kotłownię kotłów pyłowych, maszynownię, główną nastawnię, chłodnie kominowe, neoklasycystyczny budynek hali maszynowni, a także dawne stylowe pomieszczenie, w którym odbywały się posiedzenia zarządu. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Łącznie zakład Fortum odwiedziło 250 uczniów.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com