komunikat prasowy

800 uczniów odwiedziło częstochowską elektrociepłownię

12 Listopad 2014, 00:00

Od momentu otwarcia w 2010 roku elektrociepłownia Fortum przy ulicy Rejtana w Częstochowie stanowi główne źródło ciepła w mieście. Dzięki niej firma zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Produkcja opiera się na spalaniu węgla i biomasy pozyskiwanej głównie od miejscowych dostawców, dzięki czemu Fortum wspiera lokalną gospodarkę i pozytywnie wpływa na zatrudnienie w regionie.

– Mamy świadomość, że elektrociepłownia w Częstochowie to dla wielu mieszkańców ciekawy obiekt, który powstał stosunkowo niedawno. Budzi spore zainteresowanie, ponieważ na co dzień jest zamknięty dla publiczności. Właśnie dlatego regularnie organizujemy bezpłatne Dni Otwarte, na które zapraszamy mieszkańców miasta oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie mają okazję poznać najbardziej efektywny i ekologiczny sposób produkcji energii - wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w jednym procesie technologicznym – mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka Dni Otwartych Fortum.

Specjalnie dedykowane dla szkół Dni Otwarte w częstochowskiej elektrociepłowni odbywały się między 3 a 7 listopada. Podczas 90-minutowej wycieczki prowadzonej przez przewodnika uczniowie mieli okazję zobaczyć między innymi specjalistyczne urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, składowisko węgla, silosy na biomasę, a także główną nastawnię (serce elektrociepłowni). Grupy wzięły udział również w warsztacie energetycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję, który zakończył się krótką ankietą z wiedzy zdobytej na wycieczce. Inicjatywa Dni Otwartych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Łącznie zakład Fortum odwiedziło 800 uczniów.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com