komunikat prasowy

Fortum kontynuuje sprawdzanie stanu sieci ciepłowniczej we Wrocławiu

12 Listopad 2014, 00:00

Kontrola ma na celu wykrycie ewentualnych przecieków i usterek wymienników ciepła. Do wody w sieci ciepłowniczej zostanie dodany zielony barwnik, fluoresceina, która jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i sieci. Fortum stosuje ją zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku. W takim przypadku należy powiadomić służby Fortum, dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer 993.

Jesteśmy zadowoleni z pierwszego etapu testów szczelności systemu ciepłowniczego, który rozpoczęliśmy 7 października. Wtedy sprawdzaliśmy sieć w południowej części miasta. Nie stwierdziliśmy usterki w żadnym węźle należącym do Fortum. Kontynuujemy nasze działania, aby upewnić się, że sieć ciepłownicza jest dobrze przygotowana do sezonu grzewczego – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

W prawidłowo funkcjonującym węźle barwiona na zielono sieciowa woda grzewcza nie powinna mieszać się z wodą z instalacji wewnętrznej. Jeśli kolor wody z kranu nie zmieni się oznacza to, że wymiennik ciepła odpowiedzialny za jej podgrzanie działa poprawnie.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com