komunikat prasowy

Fortum ogrzeje obiekty Wisły Płock

21 Listopad 2014, 00:00

Podczas trwających dwa miesiące prac budowlanych i modernizacyjnych Fortum podłączyło do sieci ciepłowniczej obiekty o łącznej mocy 1,84 MW. W tym celu Fortum zbudowało łącznie 410 metrów nowych przyłączy oraz trzy węzły cieplne. Zmodernizowało także istniejącą sieć kanałową, zastępując dotychczasową infrastrukturę rurami preizolowanymi, wyposażonymi w systemy wykrywania wilgoci, które pozwalają na natychmiastową lokalizację nawet najmniejszych nieszczelności. Przyłączenia objęły kryte boisko treningowe, system podgrzewania murawy, a także budynek klubowy.

– Podłączenie obiektów na terenie kompleksu Wisły Płock jest jedną z naszych największych tegorocznych inwestycji w Płocku. Łączna moc, którą będziemy dostarczać do kompleksu stadionowego wynosi prawie dwa megawaty, czyli mniej więcej tyle ile potrzebuje 10 przeciętnych bloków mieszkalnych. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki podłączeniu do sieci ciepłowniczej rachunki za ogrzewanie obniżą się o połowę, ponieważ jest to jedno z najtańszych źródeł ciepła – mówi Rafał Ciesielski, kierownik sieci ciepłowniczej Fortum.

Dotychczas zarówno budynek klubowy, jak i system podgrzewania murawy, mający łączną długość prawie 30 000 metrów, były zasilane z kotłowni olejowych, których praca była kosztowna. Z kolei w celu ogrzania krytego boiska, Fortum zbudowało nowy węzeł cieplny. Firma zadbała również o to, żeby zmodernizowana sieć była przygotowana na podłączenie w przyszłości planowanego krytego kortu tenisowego.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska

tel:+48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com