komunikat prasowy

Fortum pomaga chronić Panoramę Racławicką

05 Listopad 2014, 00:00

Prace modernizacyjne Fortum objęły wymianę czujników temperatury, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, a także regulację urządzeń węzła cieplnego. Były one konieczne dla zapewnienia niezawodnych dostaw ciepła do budynku, w którym wystawiona jest Panorama Racławicka. Jest to niezwykle istotne, ponieważ aby utrzymać obraz w dobrym stanie konieczne jest zagwarantowanie mu stałej temperatury przez cały rok, niezależnie od warunków zewnętrznych.

– Panorama Racławicka to jedno z niewielu tak cennych dzieł dziewiętnastowiecznej sztuki masowej zachowanych na świecie. Właśnie dlatego ogromnie ważne jest zapewnienie optymalnych warunków przechowywania płótna – nawet niewielkie zmiany temperatury mogą mieć negatywny wpływ na jego kondycję. Przeprowadzone przez nas prace zagwarantują optymalną, stałą temperaturę w budynku i uchronią obraz przed szkodliwym wpływem tego czynnika zewnętrznego – mówi Włodzimierz Popielewski, Manager inwestycji sieciowych i produkcyjnych Fortum.

Panorama Racławicka jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Wrocławia. Rocznie odwiedza ją nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Budynek Panoramy nie jest jedynym znanym wrocławskim obiektem, do którego Fortum dostarcza ciepło. Należą do nich również między innymi Ratusz, Zoo wraz z oceanarium czy stadion miejski.

We Wrocławiu Fortum dystrybuuje ciepło za pośrednictwem sieci o długości ponad 500 kilometrów, która należy do najnowocześniejszych w naszym kraju. W ponad 50 proc. składa się ona z rur preizolowanych, wyposażonych w systemy wykrywania wilgoci, które pozwalają na natychmiastową lokalizację nawet najmniejszych nieszczelności.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com