komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawita do Częstochowy

01 Grudzień 2014, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się o godzinie 12.00 na Placu Biegańskiego przy ślizgawce miejskiej przed Ratuszem. Niezwykły gość spotka się tu z przedstawicielami władz miasta i mieszkańcami. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, będą miały szansę otrzymać od niego słodki upominek. Następnie o godzinie 13.00 Święty Mikołaj wraz z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem odwiedzi pacjentów oddziału pediatrycznego Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Bony 1/3, którym wręczy upominki.

Bardzo się cieszymy, że Święty Mikołaj przyjął nasze zaproszenie. Na co dzień Fortum ogrzewa mieszkania mieszkańców Częstochowy, ale mamy nadzieję, że za sprawą wyjątkowego gościa z Laponii ogrzeje również serca młodszych i starszych częstochowian i wprowadzi radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. 

Jesteśmy wdzięczni za to, że Święty Mikołaj po raz kolejny znalazł czas, aby odwiedzić Częstochowę, jeszcze przed 6 grudnia. Jego wizyty zawsze dają mieszkańcom dużo radości, a chyba najbardziej cieszą się z nich mali pacjenci oddziału pediatrycznego, o których gość z Laponii nie zapomina – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej - kolejno - z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com