komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawita do Wrocławia

04 Grudzień 2014, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się na otwartym dla wszystkich mieszkańców spotkaniu na miejskim Rynku o godzinie 17.30. W ramach wydarzenia gość z Laponii wraz z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem oraz konsulem honorowym Finlandii panią Małgorzatą Węgrzyn-Wysocką dokonają oficjalnej inauguracji iluminacji świątecznej, poprzez powiedzenie zaklęcia i włączenie lampek na choince. Wcześniej o godzinie 11.00 Święty Mikołaj odwiedzi najmłodszych we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania przy ul. Lekcyjnej 29, którym wręczy upominki.

 Bardzo się cieszymy, że Święty Mikołaj przyjął nasze zaproszenie. Na co dzień Fortum dostarcza ciepło mieszkańcom Wrocławia, jednak jesteśmy przekonani, że za sprawą wyjątkowego gościa z Laponii ogrzejemy również serca wrocławian i wprowadzimy radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia – mówi Mikael Lemström, Prezes Zarządu Fortum Power and Heat Polska.

– Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli gościć prawdziwego Świętego Mikołaja we Wrocławiu. Ta postać chyba każdemu kojarzy się pozytywnie i wywołuje uśmiech na twarzy. Zachęcam wszystkich wrocławian do dołączenia do nas na Rynku w piątkowy wieczór, ponieważ oprócz możliwości spotkania gościa z dalekiej Laponii, będą mogli wziąć udział w uroczystym rozświetleniu choinki na wrocławskim Rynku – podkreśla prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, ponieważ co roku otrzymuje około 700.000 listów od dzieci z całego świata, najwięcej - kolejno - z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com