komunikat prasowy

Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii zawita do Zabrza

02 Grudzień 2014, 00:00

Święty Mikołaj pojawi się na otwartym dla wszystkich spotkaniu w Galerii Zabrze o godzinie 12.00. Wszystkie dzieci, które wezmą w nim udział będą miały szansę otrzymać od gościa z Laponii słodki upominek. Wcześniej o godzinie 10.30 Święty Mikołaj odwiedzi najmłodszych w Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Jordana 7.

Bardzo się cieszymy, że Święty Mikołaj przyjął nasze zaproszenie. Na co dzień Fortum ogrzewa mieszkania mieszkańców Zabrza, ale mamy nadzieję, że za sprawą wyjątkowego gościa z Laponii ogrzeje również serca młodszych i starszych zabrzan i wprowadzi radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska. 

– Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny możemy gościć w naszym mieście Świętego Mikołaja. Jego wizyta budzi ogromne zainteresowanie wśród dzieciaków, które bardzo chcą go poznać. Przyjemnie się patrzy na te wszystkie uśmiechnięte buzie. Chciałabym podziękować Mikołajowi za to, że znalazł dla nas chwilę i odwiedził Zabrze w tak gorącym dla niego okresie przedświątecznym – mówi prezydent miasta Małgorzata Mańka–Szulik.

Święty Mikołaj mieszka na co dzień w Rovaniemi w Laponii. Jest to jego oficjalna siedziba, uznana przez kraje Unii Europejskiej, Rosję, Japonię, Stany Zjednoczone, Kanadę oraz Koreę Południową. Wioska Świętego Mikołaja położona jest na kole podbiegunowym. Odwiedza ją ponad pół miliona gości rocznie. Święty Mikołaj bardzo lubi Polskę i co ciekawe dobrze mówi w naszym ojczystym języku. Nauczył się go, bo co roku przychodzi do niego około 700.000 listów od dzieci z całego świata – kolejno z Wielkiej Brytanii, Włoch, Rumunii oraz właśnie z Polski.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com