komunikat prasowy

Zgłoś się już dziś do programu Fortum dla Śląskich Dzieci!

11 Luty 2015, 00:00

Program Fortum dla Śląskich Dzieci jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie będą mogły między innymi wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Będą również uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi Ślązakami. Następnie spośród najbardziej zaangażowanych uczestników programu realizatorzy projektu wybiorą kilkadziesiąt osób, które otrzymają indywidualne stypendia.

− Poprzednie edycje programu Fortum dla Śląskich Dzieci utwierdziły nas w przekonaniu, że młodzi mieszkańcy tego regionu wykazują się wielkim zaangażowaniem i są zdeterminowani, żeby realizować swoje marzenia nawet mimo przeciwności losu. Uważamy, że możemy im to ułatwić i mieć swój mały wkład w budowanie ich przyszłości, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na realizację programu − mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

W tym roku na chętnych do udziału w projekcie młodych ludzi czeka 120 wolnych miejsc. Organizatorzy projektu zapraszają również do współpracy osoby, które zechcą wesprzeć inicjatywę poprzez udział w wolontariacie.

− Czwarta edycja projektu Fortum dla Śląskich Dzieci, po raz kolejny umożliwia nam rozwijanie w dzieciach postawy Zwycięzcy, która mówi, że niezależnie kim jesteś i skąd pochodzisz, możesz spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces w życiu. Poprzez udział w zajęciach warsztatowych młodzież Zabrza i Bytomia, dostaje niepowtarzalną szansę odkrywania swoich zdolności i pasji, by następnie, już odważnie przekuwać swoje talenty w marzenia. W naszej pracy zwracamy uwagę na długotrwałe budowanie relacji i wsparcie, dlatego tym bardziej cieszymy się z kontynuacji programu − mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.

Aby zgłosić się do programu wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie www.dlaslaskichdzieci.fortum.pl. Zgłoszenia należy wysyłać do 1 marca 2015 roku drogą elektroniczną lub w formie papierowej na adres Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica. Więcej informacji można także uzyskać pod numerem telefonu 668 417 222 lub 507 849 308.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 365 dzieci, z których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Koordynatorka programu Fortum dla Śląskich Dzieci

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com