komunikat prasowy

Już ponad 500 rozbudzonych pasji w programie Fortum dla Śląskich Dzieci

26 Marzec 2015, 00:00

W tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich dzieci weźmie udział 150 młodych osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież, którym udało się zakwalifikować do udziału w projekcie, będą mogły wziąć udział między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych oraz hiphopowych. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji młodzi ludzie będą mogli się spotkać ze znanymi Ślązakami, którzy opowiedzą o ścieżkach swoich karier i postarają się uświadomić, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwencji w dążeniu do celu.

– Dotychczasowe edycje programu przyniosły wiele radości i korzyści uczestniczącym w nich młodym osobom. Niektórzy są z nami od samego początku - w I edycji jako uczestnicy, dziś w IV odsłonie już jako wolontariusze. Przyjemnie się patrzy na zaangażowanie dzieciaków, które chcą wytrwale realizować swoje marzenia i pasje oraz pomagać innym. Cieszymy się, że możemy im to ułatwić i chociaż w niewielki sposób przyczynić się do budowania ich przyszłości – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Po zakończeniu pierwszego etapu programu, który potrwa do końca czerwca, Fortum oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Ulica wybiorą 40-stu najbardziej zaangażowanych, kreatywnych i pomysłowych uczestników projektu. Zostaną oni zaproszeni do drugiego etapu, który potrwa od września 2015 do marca 2016 roku. Dla każdego z nich zostanie przygotowane specjalne stypendium, dostosowane do indywidualnych uzdolnień i predyspozycji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że po raz kolejny będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w rozwijaniu talentów, zainteresowań i pasji młodych ludzi pochodzących ze Śląska. Trzy poprzednie edycje programu wyraźnie pokazały, że tego typu działania mają sens, ponieważ stanowią długotrwałą, a nie doraźną pomoc. Niezwykle istotne jest dla nas również budowanie bezpośrednich relacji z dziećmi, będącymi często w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu możemy zaoferować im wsparcie i pomóc w realizacji marzeń – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 365 dzieci, z których 157 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.