komunikat prasowy

Fortum ogrzeje OVO Wrocław

28 Kwiecień 2015, 00:00

OVO Wrocław to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji, powstających u zbiegu Podwala i ulicy Traugutta we Wrocławiu. W wielofunkcyjnym obiekcie, wyróżniającym się futurystyczną architekturą i opływowym kształtem będzie się mieścić między innymi pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree sieci Hilton, 170 luksusowych apartamentów, ekskluzywne powierzchnie biurowe, centrum fitness i spa, a także liczne kawiarnie i restauracje.

Obiekt o dziewięciu kondygnacjach i łącznej powierzchni blisko 49 tys. mkw. będzie zasilany ciepłem z sieci należącej do Fortum. Układ ciepłowniczy, który zostanie wykonany w ramach podpisanej umowy, będzie składał się z trzech niezależnych węzłów, dostosowanych do poszczególnych funkcji obiektu, aby w pełni zaspokajać jego potrzeby grzewcze. Wedle obliczeń łączne zapotrzebowanie na moc cieplną wyniesie 4,3 MW.

– Wrocław to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, zarówno pod względem inwestycji mieszkaniowych, jak i tych o charakterze komercyjnym. Wraz z rozwojem infrastruktury miasta rośnie również zapotrzebowanie na ciepło sieciowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że OVO Wrocław będzie korzystało z ciepła sieciowego, które należy do najbardziej ekologicznych i konkurencyjnych cenowo metod ogrzewania pomieszczeń – mówi Jacek Uhryn, Manager ds. Rozwoju Rynku w Polsce, Fortum.

Zapotrzebowanie na ciepło sieciowe we Wrocławiu stale rośnie. Tylko w ubiegłym roku firma podpisała umowy przyłączeniowe do miejskiej sieci ciepłowniczej na łączną moc blisko 56 MW. Projekt OVO to kolejna inwestycja zrealizowana przez firmę w tym roku. Na początku lutego zakończono prace związane z podłączeniem do sieci obszaru Kępy Mieszczańskiej, jednego z najbardziej atrakcyjnych terenów we Wrocławiu. W procesie wykorzystano innowacyjną i unikatową na skalę Polski technologię przecisku, która umożliwiła poprowadzenie rur ciepłowniczych pod dnem Odry.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com