komunikat prasowy

Pekka Lundmark nowym Prezesem Zarządu i CEO Fortum

02 Kwiecień 2015, 00:00

– Fortum planuje konsekwentną realizację obranej strategii i rozwój w kluczowych obszarach działalności, takich jak energetyka wodna, jądrowa, a także wytwarzanie energii w kogeneracji. Będziemy również wzmacniać nasze kompetencje na rynku sprzedaży energii i oferować konsumentom nowe rozwiązania w tym zakresie. W chwili obecnej skupiamy się na rynkach, na których już jesteśmy obecni, jednak cały czas poszukujemy nowych okazji biznesowych w ramach integracji rynków energetycznych w Unii Europejskiej. Na bieżąco rozważamy również ewentualny udział w budowach elektrowni, jednak najprawdopodobniej nasz rozwój w nadchodzących latach będzie determinowany przez restrukturyzacje w sektorze energetycznym, a także przejęcia i akwizycje – mówi Sari Baldauf, Chairman of Fortum\'s Board of Directors.

– Pekka Lundmark posiada szerokie doświadczenie managerskie, potwierdzone sukcesami w zakresie rozwoju międzynarodowych przedsięwzięć biznesowych. W trakcie procesu rekrutacyjnego wykazał się zarówno umiejętnością jasnego określania strategii, jak i jej implementacji, uwagę zwracało również jego doświadczenie w obszarze przejęć i akwizycji. Ponadto, wyróżnił się zdolnościami przywódczymi popartymi doświadczeniem na stanowisku CEO firmy notowanej na giełdzie. Jesteśmy przekonani, że współpraca Pekki Lundmarka z zarządem Fortum, posiadającym szerokie doświadczenie w sektorze energetycznym, zapewni firmie pozycję lidera rynkowego w energetyce – dodaje Baldauf.

– Jesteśmy świadkami bardzo interesujących zmian w sektorze energetycznym, który w wielu aspektach napędza rozwój nowoczesnego społeczeństwa. Mam zamiar kontynuować działania Fortum w zakresie rozwoju bezemisyjnej produkcji energii. Bardzo dobre i stabilne wyniki finansowe firmy dają silne podstawy do realizacji przyszłych inwestycji w rozwój, czystą energię i rozszerzenie oferty usług. Z niecierpliwością czekam na dołączenie do zespołu Fortum i rozpoczęcie współpracy z wysoko wykwalifikowanym personelem i kadrą zarządzającą – mówi Pekka Lundmark, nowy Prezes Zarządu i CEO Fortum.

 

Dalszych informacji udziela:

Izabela Van den Bossche

Wiceprezes ds. Komunikacji Korporacyjnej

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 692 209 428