komunikat prasowy

550 uczniów odwiedziło częstochowską elektrociepłownię

22 Maj 2015, 00:00

Od momentu otwarcia w 2010 roku elektrociepłownia Fortum przy ulicy Rejtana w Częstochowie stanowi główne źródło ciepła w mieście. Dzięki niej firma zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Produkcja opiera się na spalaniu węgla i biomasy pozyskiwanej głównie
od miejscowych dostawców, dzięki czemu Fortum wspiera lokalną gospodarkę i pozytywnie wpływa
na zatrudnienie w regionie.

– Mamy świadomość, że nasza elektrociepłownia jest interesująca dla mieszkańców, także tych najmłodszych. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zaproszenie do niej uczniów lokalnych szkół, aby pokazać im jak produkuje się prąd i ciepło, które ogrzewa ich domy, mieszkania i szkoły. Młodzi ludzie byli bardzo zainteresowani wycieczką po zakładzie i zadawali wiele ciekawych pytań – mówi Daria Sulgostowska, koordynatorka Dni Otwartych Fortum.

Dedykowane dla szkół Dni Otwarte w częstochowskiej elektrociepłowni odbywały się między 14 a 20 maja. Podczas 90-minutowej wycieczki prowadzonej przez przewodnika uczniowie mieli okazję zobaczyć między innymi specjalistyczne urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, składowisko węgla, silosy na biomasę, a także główną nastawnię (serce elektrociepłowni). Grupy wzięły udział również w warsztacie energetycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję, który zakończył się krótką ankietą z wiedzy zdobytej na wycieczce. Inicjatywa Dni Otwartych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół. Łącznie zakład Fortum odwiedziło 550 uczniów.