komunikat prasowy

Wszystkie budynki wielorodzinne na osiedlu Podolszyce Południe korzystają z ciepła sieciowego!

06 Maj 2015, 00:00

Przyłączanie osiedla Podolszyce Południe do sieci ciepłowniczej Fortum nabrało tempa w 2007 roku. Od tego momentu firma podłączyła w sumie 35 węzłów o łącznej mocy ponad 8 MW. W ramach prac podłączono w sumie 40 budynków, wśród których znalazło się 20 nowo wybudowanych obiektów. Ponadto Fortum zdemontowało 15 kotłowni gazowych, doprowadzając ciepło sieciowe do pozostałych 20 obiektów. Dostęp do sieci ciepłowniczej zyskały głównie budynki wielorodzinne, a także przedszkole i galeria handlowa.

– Ciepło sieciowe należy do najtańszych i najbardziej ekologicznych, a przy tym niezawodnych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Mieszkańcy osiedla Podolszyce Południe dostrzegli związane z nim korzyści i skorzystali z naszej oferty przyłączeniowej, rezygnując z własnych kotłowni. Ponadto deweloperzy docenili oferowane przez nas rozwiązania „pod klucz”, dzięki którym nie musieli inwestować w źródło ciepła – mówi Sławomir Fijałkowski, Kierownik Działu Inwestycji, Fortum.

Firma poinformowała również, że od 2006 roku na osiedlu Podolszyce Południe nie powstał żaden budynek wielorodzinny zasilany w ciepło z kotłowni gazowej. Z tego typu ogrzewania korzysta jedynie część domków jednorodzinnych i szeregowce.