komunikat prasowy

200 mieszkańców odwiedziło elektrociepłownię w Częstochowie!

16 Czerwiec 2015, 00:00

W ramach odbywającego się 13 czerwca Dnia Otwartego firma Fortum zaprosiła mieszkańców Częstochowy na bezpłatne zwiedzanie elektrociepłowni przy ulicy Rejtana. Tegoroczny Dzień Otwarty był połączony z Industriadą, w związku z tym do zakładu można było dojechać zabytkowymi autobusami. Podczas wycieczek po elektrociepłowni, które wyruszały co 45 minut, goście w towarzystwie przewodników mieli okazję zobaczyć m.in. nastawnię, stanowiącą serce zakładu.

– Wysoka frekwencja utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu wydarzenia w przyszłości. Mieszkańcy są naprawdę ciekawi jak powstaje ciepło i prąd, dlatego cieszy nas, że mogliśmy pokazać tak wielu częstochowianom najbardziej efektywny sposób ich wytwarzania – mówi Jacek Ławrecki, Rzecznik Prasowy Fortum.

Pogoda dopisała, co sprawiło, że Dzień Otwarty stał się okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Teren przy zakładzie został podzielony na 4 strefy aktywności. Strefa bezpieczeństwa to miejsce, gdzie umieszczono punkt rejestracji chętnych na zwiedzanie. Strefa rozrywki i relaksu to przestrzeń, gdzie w namiocie na przytulnych pufach goście mogli posłuchać muzyki wybranej przez DJ. Z kolei w strefie dla dzieci najmłodsi mieli do dyspozycji stanowiska malowania twarzy, dmuchany plac zabaw, a także namiot konkursowy. Dla gości przewidziano również poczęstunek w strefie cateringowej.

Elektrociepłownia Fortum w Częstochowie należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu otwarcia w 2010 roku stanowi główne źródło ciepła w mieście i gwarantuje częstochowianom bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki niej Fortum zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy.

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com