komunikat prasowy

Dowiedz się jak powstaje ciepło i prąd! - Dzień Otwarty w częstochowskiej elektrociepłowni Fortum

09 Czerwiec 2015, 00:00

Elektrociepłownia Fortum w Częstochowie należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu otwarcia w 2010 roku stanowi główne źródło ciepła w mieście i gwarantuje częstochowianom bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki niej Fortum zaopatruje w ciepło ok. 180 tys. osób, czyli ponad 70 proc. mieszkańców Częstochowy. Część produkcji opiera się na współspalaniu biomasy pozyskiwanej od miejscowych dostawców.

– Zorganizowany przez nas w ubiegłym roku Dzień Otwarty cieszył się sporą popularnością. W tym roku również zdecydowaliśmy się na zaproszenie mieszkańców do naszej elektrociepłowni, aby pokazać im jak produkuje się prąd i ciepło, które ogrzewa ich domy, mieszkania oraz szkoły. Mamy świadomość, że częstochowianie są ciekawi jak elektrociepłownia wygląda od środka, gdyż na co dzień obiekt jest zamknięty dla szerszej publiczności – mówi Jacek Ławrecki, Rzecznik Prasowy Fortum.

Tegoroczny Dzień Otwarty w elektrociepłowni Fortum jest połączony z Industriadą. W związku z tym do zakładu będzie można dojechać zabytkowymi autobusami Industriady,które będą kursowały na trasie: III Aleja – II Aleja – Zapałczarnia – ul. Równoległa – Stradom Dworzec PKP – Muzeum Górnictwa Rud, co pół godziny od 10.00. Ponadto dla zmotoryzowanych gości przewidziany jest bezpłatny parking przy zakładzie. Wycieczki po elektrociepłowni, przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci od lat 10 z opiekunem, będą odbywały się w  45-minutowych turach. Pierwsza z nich rozpocznie się o godzinie 10.45, a ostatnia wyruszy o 15.45. Zwiedzający powinni pamiętać o założeniu obuwia na płaskiej podeszwie, spodni oraz dopasowanego pozapinanego okrycia zewnętrznego.

Dzień Otwarty w częstochowskiej elektrociepłowni będzie również okazją do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dziedziniec zakładu zostanie podzielony na 4 strefy aktywności. Strefa bezpieczeństwa to miejsce, gdzie umieszczony zostanie punkt rejestracji chętnych na zwiedzanie. Strefa rozrywki i relaksu to przestrzeń, gdzie w namiocie na przytulnych pufach będzie można posłuchać muzyki wybranej przez DJ. Z kolei w strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli do dyspozycji stanowiska malowania twarzy, dmuchany plac zabaw, a także namiot konkursowy. Dla gości przewidziano również poczęstunek w strefie cateringowej.

Kiedy: 13 czerwca 2015 roku (sobota)

Transport: autobusy Industriady – przejazdy na trasie: III Aleja – II Aleja – Zapałczarnia – ul. Równoległa – Stradom Dworzec PKP – Muzeum Górnictwa Rud

Miejsce: EC Częstochowa, ul. Rejtana 37/39 w Częstochowie

Czas trwania: 10.30 – 16.00

Zwiedzanie: co 45 minut od 10.45

Organizator: Fortum Power and Heat Polska

Wstęp bezpłatny