komunikat prasowy

Fortum pomogło uporządkować teren zalewu Sobótka

16 Czerwiec 2015, 00:00

„Ekologia jako element zrównoważonego rozwoju, niezbędny do życia każdego człowieka” to tytuł wspólnej akcji WOPR i firmy Fortum, w ramach której instruktorzy płockiego WOPR prowadzili prelekcje w płockich szkołach średnich na temat właściwych zachowań proekologicznych na co dzień. Zwieńczeniem projektu było zaproszenie młodzieży do akcji sprzątania terenów wokół płockiego zalewu „Sobótka”.

– Troska o środowisko jest istotna częścią działalności Fortum. Angażując się we współpracę z WOPR chcemy uświadomić młodym mieszkańcom Płocka, jak duże znaczenie mają codzienne, podstawowe proekologiczne zachowania każdego z nas. Wierzę, że dzięki tej akcji mieszkańcy Płocka będą mogli odpoczywać w czystym i przyjaznym otoczeniu – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Młodzież, mieszkańcy miasta oraz nurkowie WOPR i płockiego stowarzyszenia Viking uporządkowali nabrzeże oraz dno akwenu wykorzystywane latem do kąpieli. Zebrane śmieci zostaną teraz posegregowane i odpowiednio zutylizowane przez specjalistyczną firmę.

Akcja sprzątania Sobótki prowadzona jest cyklicznie od 3 lat. W tym czasie zebraliśmy łącznie blisko trzy tony śmieci. Nie są to tylko drobne odpady czy plastikowe butelki, w tym roku trafiliśmy np. na wózek dziecięcy, opony czy namiot. Apelujemy do mieszkańców o chwilę refleksji na temat zaśmiecania jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Płocku – mówi Piotr Lisocki, Wiceprezes WOPR Płock.

Całość prowadzonych działań jest częścią szerszego projektu pn. „Zajęcia edukacyjne i sportowo rekreacyjne dla mieszkańców Płocka w 2015 r. ze szczególnym uwzględnieniem uczniów płockich szkół oraz osób po pięćdziesiątym roku życia” realizowanego przez płocki WOPR we współpracy z Fundacją Fundusz Grantowy dla Płocka. We wspólną akcję Fortum i WOPR zaangażował się również Urząd Miasta Płocka oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. To nie pierwsza współpraca tego typu pomiędzy Fortum a WOPR. W 2014 roku firma otrzymała tytuł Przedsiębiorca Społecznie Zaangażowany za całokształt działań realizowanych we współpracy z Rejonowym Płockim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które aktywnie wspiera już od 2013 roku. 

 

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com