komunikat prasowy

Wystartowała inicjatywa „Lato z Teatrem”

30 Czerwiec 2015, 00:00

Uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na pięć grup: aktorską, scenograficzno-kostiumową, taneczno-wokalną, lalkarsko-aktorską oraz promocyjno-dziennikarską. Przydział do poszczególnych grup będzie uwzględniał zainteresowania oraz predyspozycje dzieci i pozwoli na profesjonalne przygotowanie spektaklu kończącego warsztaty. Zajęcia służą rozbudzaniu oraz pogłębianiu zainteresowań artystycznych, zdobywaniu wiedzy i konkretnych umiejętności z różnych dziedzin teatru, a także stanowią okazję do poznania kultury regionu, historii i tradycji lokalnej.

–Tegoroczna edycja projektu „Lata z Teatrem” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Do programu zakwalifikowaliśmy aż 88 osób w wieku od 9 do 18 lat, chociaż początkowo zakładaliśmy mniejszą ilość uczestników. Rosnąca popularność tej inicjatywy pokazuje nam, że takie działania mają sens – mówi Jerzy Makselon, Dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

– Już po raz czwarty możemy wesprzeć inicjatywę, która pozwala młodym ludziom z Zabrza na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Ta współpraca jest dla nas bardzo cenna, ponieważ w projekcie biorą udział między innymi uczestnicy programu Fortum dla Śląskich Dzieci, którego cel jest zbieżny z celem inicjatywy Lata z Teatrem – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Przygotowywany przez młodzież w ramach projektu Lato z Teatrem spektakl „Król Maciuś Pierwszy” będzie można oglądać w dniach 11-12 lipca oraz 26 września na deskach sceny Teatru Nowego w Zabrzu.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel:+48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com