komunikat prasowy

„Odkryj Miasto Przyszłości” z Fortum!

09 Lipiec 2015, 00:00

Gra miejska to aktywna forma rozrywki, której esencją jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej do zabawy. Gra „Odkryj Miasto Przyszłości” Fortum dodatkowo ma na celu sprowokowanie wrocławian do refleksji na temat przyszłości ich miasta w kontekście rozwiązań energetycznych odpowiadających potrzebom nowoczesnych mieszkańców. Podczas zabawy wrocławianie będą mogli wykazać się wiedzą na temat firmy Fortum i jej działalności, a także dowiedzieć się więcej na temat sposobów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, czy też pozytywnego wpływu rozwoju miejskiej sieci ciepłowniczej na jakość powietrza w mieście.

Punkty kontrolne Fortum będą zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach w centrum Wrocławia, takich jak Wyspa Słodowa czy okolice Rynku. Część z nich znajdzie się także w pobliżu budynków, które korzystają lub wkrótce będą korzystać z ciepła sieciowego, jak na przykład OVO Wrocław. Uczestnicy zabawy będą mieli do wykonania 10 zadań polegających między innymi na kojarzeniu i zapamiętywaniu faktów, odnajdywaniu orientacji w terenie czy wykazaniu się sprawnością fizyczną. W grze mogą brać udział zespoły od 2 do 5 osób, nie ma ograniczeń wiekowych.

– Zachęcamy wszystkich wrocławian do udziału w organizowanej przez nas edukacyjnej grze miejskiej. To doskonała okazja do lepszego poznania miasta, działalności firmy Fortum, a także sposobów wytwarzania energii. Przede wszystkim jednak mamy nadzieję na dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Pierwsza nagroda w konkursie to voucher na sprzęt sportowy o wartości 4 000 zł, dlatego jestem przekonany, że uczestnicy będą bardzo zmotywowani – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Zabawa „Odkryj Miasto Przyszłości” rozpocznie się o godzinie 11:30 w punkcie startowym Fortum, znajdującym się w Ogrodzie Staromiejskim. Kolejne punkty kontrolne będą od siebie oddalone na dystans spaceru. Za ich obsługę oraz ocenę wykonywanych przez mieszkańców zadań odpowiedzialni będą animatorzy ubrani w futurystyczne stroje.

Formularz zgłoszeniowy dla mieszkańców zainteresowanych udziałem w grze miejskiej umieszczony jest na stronie internetowej firmy pod adresem: www.fortum.pl/gramiejska. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dalszych informacji udziela:

Jacek Ławrecki

Rzecznik Prasowy

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 662 183 746

jacek [kropka] lawrecki [małpa] fortum [kropka] com