komunikat prasowy

Fortum przyznało 95 stypendiów dla śląskich dzieci

03 Wrzesień 2015, 00:00

W pierwszym etapie tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wzięło udział 150 młodych osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież uczestniczyły między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych oraz hiphopowych. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji, młodzi ludzie mogli spotkać się ze znanymi Ślązakami, którzy opowiadali o ścieżkach swoich karier i uświadamiali, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwencji w dążeniu do celu.

– Zakończenie pierwszego etapu naszego programu zawsze stawia nas przed trudnym wyborem - musimy zdecydować, które z tych wspaniałych, pełnych pasji, młodych osób powinny zostać nagrodzone indywidualnymi stypendiami. Właśnie dlatego mimo, że początkowo planowaliśmy przyznać w tym roku 40 tego rodzaju wyróżnień, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu ich liczby do 65. Ponadto będziemy kontynuować 30 stypendiów z ubiegłego roku. W sumie w specjalnie dedykowanych zajęciach będzie brało udział 95 osób – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Drugi etap programu Fortum dla Śląskich Dzieci potrwa od września 2015 do marca 2016 roku. W jego ramach młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w warsztatach tematycznych, które pozwolą na dalsze rozwijanie pasji. Każda z nagrodzonych osób będzie mogła zadeklarować udział w jednym, podstawowym warsztacie. Ponadto najbardziej ambitni i sumienni stypendyści będą mogli uczestniczyć w dwóch dodatkowych warsztatach, pod warunkiem regularnego udziału w podstawowych zajęciach.

– Program Fortum dla Śląskich Dzieci stanowi realną długoterminową pomoc dla ambitnych młodych Ślązaków. Staramy się rozbudzać dziecięce pasje i pokazywać im jak wiele mogą osiągnąć dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu. Indywidualne stypendia mają dodatkowo zmotywować najbardziej ambitnych młodych ludzi i utwierdzać ich w przekonaniu, że realizacja marzeń jest możliwa – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 515 dzieci, z których 222 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

 

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com