komunikat prasowy

Młodzi zdolni ze Śląska odebrali stypendia

24 Wrzesień 2015, 00:00

W pierwszym etapie tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci wzięło udział 150 osób w wieku od 11 do 15 lat. Dzieci i młodzież uczestniczyły między innymi w cyklicznych, grupowych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, rysunkowych oraz hiphopowych. Ponadto, w ramach prowadzonej akcji, młodzi ludzie mogli spotkać się ze znanymi Ślązakami, którzy opowiadali o ścieżkach swoich karier i uświadamiali, jak wiele można dokonać dzięki konsekwentnemu dążeniu do wyznaczonego celu.

– Program Fortum dla Śląskich Dzieci stanowi realną pomoc dla ambitnych młodych mieszkańców Śląska. Już od czterech lat wspieramy rozwój ich talentów oraz umiejętności i mam nadzieję przyczyniamy się do wyboru ich przyszłej drogi życiowej. W tym roku zdecydowaliśmy się przyznać 65 indywidualnych stypendiów. Ponadto będziemy kontynuować pomoc dla 30 stypendystów z ubiegłego roku, co oznacza, że w specjalnie dedykowanych zajęciach będzie brało udział łącznie 95 osób – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Uroczyste wręczenie stypendiów zainaugurowało drugi etap programu, który potrwa do marca 2016 roku. W jego ramach młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w warsztatach tematycznych, które pozwolą im na dalsze rozwijanie pasji. Każda z nagrodzonych osób będzie mogła zadeklarować udział w jednym, podstawowym warsztacie. Ponadto najbardziej sumienni stypendyści uczestniczący regularnie w podstawowych zajęciach mają szansę na udział w dwóch dodatkowych warsztatach.

– Uczestnicy programu to młodzi ludzie znajdujący się w różnych sytuacjach życiowych. Często wykazują się oni wielkim zaangażowaniem i wytrwałością w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Motywujemy ich do dalszego rozwoju, rozbudzamy ciekawość świata i ludzi oraz uświadamiamy, że przyszłość jest w ich rękach – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, która jest partnerem projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie 515 dzieci, z których 222 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowymi patronatami przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

***

Dalszych informacji udziela:

Daria Sulgostowska

Fortum Power and Heat Polska
tel: +48 604 105 634

daria [kropka] sulgostowska [małpa] fortum [kropka] com